مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی


مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی 

در اینبخش مراحل راه اندازی تهیه غذا خانگی را برای شـما جمع آوری کرده ایم. خیلی ها خصوصا خانم هاي خانه دار قصد دارند تا با راه اندازی اینکار درآمد کسب کنند، و لازمه اینکار هم استعدادی اسـت کـه در آشپزی دارند و همچنین انواع مختلف غذاهایی کـه می توانند بپزند. خیلی خانمها آشپزهای ماهر و زبر دستی هستند و دوست دارند از این هنر خود درآمد کسب کنند، در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

 

آشنایی با هنر آشپزی نخستین و مهمترین مهارتی اسـت کـه برای چنین شغلی نیاز اسـت. بنابر این شاید بتوان گفت، زنان خانه‌دار مناسب‌ترین قشر برای ورود بـه چنین عرصه‌اي هستند. این افراد علاوه بر کسب درآمد و متعاقبا، تامین مالی زندگی خود، از وقت‌ آزاد زیادی کـه در طول روز دارند میتوانند بهترین و مفیدترین استفاده را ببرند. البته راه‌ اندازی آشپزخانه و تهیه غذای خانگی بـه زنان محدود نمیشود.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

هر فردی با هر موقعیت یا هر میزان سواد و تجربه کاری می تواند قدم دراین راه بگذارد. از آنجا کـه شروع هر کاری بـه برنامه‌ریزی، تعیین چشم ‌انداز، دانش، مهارت و تجربه نیاز دارد، باید بدانید کـه برخلاف ظاهر امر، تهیه غذا، پیدا کردن مشتری ثابت و وفادار و دوام آوردن در بازار رقابتی خیلی هم راحت نیست. برای راه‌اندازی این کسب‌وکار خانگی باید همه ی جوانب را درنظر بگیرید و بـه چم‌وخم کار آشنا شوید.

 

تهیه غذای خانگی

هدف خودرا مشخص کنید، در نخستین قدم باید مشخص کنید کـه هدفتان از راه‌اندازی تهیه غذا چیست؟ آیا مغازه دارید و می خواهید از مشتری‌ها در همان‌جا پذیرایی کنید؟ آیا می خواهید در گوشه‌اي از خانه غذا تهیه کرده و برای مشتری‌ها ارسال کنید؟ آیا می‌ خواهید چند نوع غذای محدود برای ارائه بـه سازمان‌ها، شرکت‌ها یا محیط‌هاي اداری تهیه کنید؟

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

آیا درنظر دارید با تبلیغات از همه ی جای شهر مشتری داشته باشید و غذا هاي متنوعی در منوی پیشنهادی‌تان وجوددارد؟ فینگر فود، غذای سنتی، غذای فرنگی، غذای مخصوص گیاهخوارها یا …. مشخص کنید چـه نوع غذایی مدنظرتان اسـت. و سوالاتی دیگری از این دست کـه باید در نخستین قدم بـه همه ی آن ها پاسخ دهید.

 

راه اندازی كیترینگ

اگر مغازه از خودتان اسـت و می خواهید از مشتریان تان همان جا پذیرایی کنید. باید آنرا تجهیز کنید. برای راه اندازی كیترینگ، بـه فضایی حدود یکصد متری نیاز خواهید داشت.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

برای اجاره چنین ملكی در حوالی مركز شهر باید حدود 70 تا 80 میلیون رهن درنظر بگیرید. موضوع بعدی، وسایل آشپزی و تجهیزات آشپزخانه اسـت كه بخش عمده اي از سرمایه اولیه آن بـه شمار می رود. یك كترینگ متوسط باید تجهیزات زیر را داشته باشد:

 

= یخچال

= گاز

= دستگاه كباب زنی

= سبد بزرگ آشپزی

= دیگ بزرگ

= قابلمه

= بیش از 30 سیخ كباب زنی در سایزهای مختلف

= ملاقه و كفگیر

= انواع چاقوها

= دستگاه خمیرگیر برای كباب

= مجموع این وسایل بین 25 تا ۳۵ میلیون تومان پول نیاز دارند.

 

یعنی با یك حساب سرانگشتی برای راه اندازی یك كیترینگ ساده کـه محلی برای پذیرایی مشتری‌ها هم داشته باشد، باید بین 100 تا ۱۵۰ میلیون تومان پول داشت. بر اساس تحقیقات می داني، یک كیترینگ متوسط برای رسیدن بـه سود دهی باید روزانه حدود 100 پرس غذا تهیه و بـه دست مشتری برساند. هر پرس غذا بـه صورت متوسط 7 هزار تومان قیمت گذاری می‌شود كه تقریباً نیمی ازآن هزینه و مـا بقی سود اسـت.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

عده اي از کارشناسان اعتقاد دارند اگر سود هر پرس غذا زیر نصف هزینه‌ها باشد، نباید بـه ادامه كار امیدی داشت. بـه این خاطر کـه کیترینگ هزینه‌هاي جاری هم چون بیمه، مالیات، خسارات، دستمزدها، اجاره بها و …. دارد. اگر درآمد کمتر از هزینه باشد، بهتر آن اسـت کـه ادامه ندهید.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

بادمجان شکم پر خانگی

 

آشپزخانه خانگی و ارسال غذا به بیرون

اگر می خواهید فقط در حد یک تحویل غذای ساده عمل کنید و تنها غذا رابه دست مشتریانتان برسانید آشپزخانه خانه خودتان برای شروع کار کافیست و بهتر اسـت بـه فکر بسته بندی محصولاتتان باشید. بسته بندی هاي جذابتر مشتریان بیشتری هم با خود می آورند.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

تولید یک تهیه غذای خانگی در کمترین حالت بـه دو نفر نیاز دارد. یک نفر کـه کار تولید غذا را انجام دهد و شخص دیگری کـه غذا رابه دست مشتری برساند. اگر می خواهید تحویل هم داشته باشید باید بـه فکر یک پیک موتوری هم باشید. حواس تان باشد هرچه حجم کار را بالا ببرید افراد بیشتری را لازم دارید. بطور معمول ۵ نوع غذا از یک آشپز بر می آید و بهمین نسبت باید آشپز اضافه کنید.

 

هزینه مواد اولیه

تقریباً همه ی افرادی کـه در زمینه تهیه غذای خانگی مشغول فعالیت هستند، اعتقاد دارند برای هر پرس غذا باید بطور دقیق مقدار مواد غذایی را مشخص کرد. بطور مثال موارد زیر را میتوانید مد نظر داشته باشید:

 

= 120 تا ۱۸۰ گرم گوشت قرمز برای كباب كوبیده

= 120 تا ۲۰۰ گرم گوشت مرغ برای جوجه كباب

= یک كیلوگرم برنج برای ۶ نفر

= 50 گرم گوشت برای خورشت

 

و 35 گرم حبوبات برای خورشت. البته این مواد اولیه بـه همراه روغن، انواع ادویه ها، سیب زمینی، مواد تزئینی مانند هویج، كلم، فلفل دلمه اي، پیاز و … بـه قیمت مواد اولیه مورد نیاز اضافه می كنند.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

لوبیاپلو خانگی

 

نام تجاری مناسب انتخاب کنید

انتخاب اسم مناسب و جذاب برای هر برند تجاری یکی از عوامل مهم موفقیت آن ها بشمار میرود. باید نامی انتخاب کنید کـه حوزه کاری شـما را نشان دهد ودر عین حال ساده و خاص باشد تا در ذهن مشتری بماند.

 

تبلیغات کنید

بـه این فکر کنید چـه شرکت ها و اداره هایي در نزدیکی محل مورد نظر شـما فعالیت میکنند و شـما می توانید بـه آن ها برای وعده ناهار کمک کنید. برای همین بهتر اسـت تراکت تولید کنید و بـه دست کارمندانشان برسانید. می توانید تعدادی از برگه هاي تبلیغ را هم بـه سوپرمارکت هاي همان حوالی بفرستید تا هنگام خرید افراد بـه دستشان برسانند.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

در شبکه‌هاي اجتماعی هم چون تلگرام و اینستاگرام تبلیغ کنید. از منوی غذا هاي روزانه گرفته تا عکس غذاها را دراین شبکه‌ها قرار دهید تا مخاطب با دیدن عکس و قیمت‌ها برای سفارش غذا تشویق شود.

 

نظم و احترام بـه مشتری را سرلوحه کار خود قرار دهید

علاوه بر کیفیت عالی غذا و استفاده از مواد اولیه تازه و بـه روز، برای مشتری بسیار مهم اسـت کـه سفارش گیرنده یا پیکی کـه غذا را تحویل می دهد، بسیار مودب و خوش اخلاق باشد و غذا کاملا گرم و سر وقت بـه دست او برسد. هرگونه بد رفتاری یا تاخیری میتواند یکی از مشتریان شـما را بپراند. بـه این فکر کنید کـه می توانید با رفتار مناسب بـه دامنه‌ مشتریان خود بیفزایید.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

کباب کوبیده

 

مجوز و کارت بهداشت تهیه کنید

خسرو صادق نیت، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آ‌موزش دکتری در رابطه با مجوز بهداشت برای فعالیت مشاغل خانگی گفته: همه ی افراد شاغل در مشاغلی کـه با سلامت مردم در ارتباط هستند از جمله اغذیه فروشی ها برای فعالیت باید کارت بهداشت داشته باشند.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

بر این اساس همه ی شرکت هاي مجاز و موسساتی کـه برای فعالیت مجوز قانونی دارند، موظف هستند کارکنانی رابه کار گیرند کـه کارت بهداشتی داشته باشند، این موضوع شامل همه ی مشاغل از جمله مشاغل خانگی نیز میشود، در صورتی کـه شرکت هاي فعال در مشاغل خانگی مرتبط با سلامت مردم از جمله تهیه و توزیع مواد غذایی مجوز قانونی داشته باشند، کارکنان و آشپزهای انها نیز باید کارت بهداشتی داشته باشند.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

برای صدور کارت بهداشتی روشهای مختلفی وجوددارد، یکی از این روش‌ها مراجعه بـه مراکز پیشخوان دولت اسـت کـه از حدود یکسال پیش، این روش دریافت کارت بهداشت نیز فعال شده اسـت و تسهیلاتی را برای صدور هر چـه سریع تر کارت بهداشت در اختیار مردم و متقاضیان قرار داده اسـت.

 

مشکلات این شغل و نحوه پیش گیری انها

یکی از بزرگ ترین خطرات این کسب و کار این اسـت کـه غذا باید با توجه بـه خواست و ذائقه مشتریان طبخ شود تا رضایت آن ها را جلب کند از طرفی باید قیمت غذاها بـه نحوی باشد کـه قشر متوسط جامعه توانایی پرداخت پول آنرا داشته باشد تا مشتری دائم آشپزخانه گردند.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

اما یکی از مشکلات دیگر این اسـت کـه تهیه کنندگان غذا بـه محض پیدا کردن جایگاه مناسب در بازار ، سعی میکنند با کم کردن کیفیت، سود دانسته باشد ولی در مورد این محصول نکته قابل تامل آن اسـت کـه اگر کیفیت غذا پایین بیاید بلافاصله، آشپزخانه، مشتری هاي خودرا از دست می دهد کـه دراین صورت بـه شدت ضرر خواهد کرد.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

پس باید همیشه کیفیت غذا در الویت قرار داشته باشد حتی در مواقعی کـه تورم و مسلما قیمت مواد غذایی بالا می رود. البته می‌توان با بالا بردن اندک قیمت غذا این مشکل را حل کرد چون مشتری ترجیح می دهد قیمت بالاتری پرداخت کند اما همان کیفیت سابق و یا حتی کیفیت بالاتر را تجربه کند.

 


 

در ادامه نیز دانستنی هاي بیشتر درباره راه اندازی تهیه غذا

اگر مغازه از خودتان اسـت و میخواهید از مشتریانتان همان جا پذیرایی کنید. باید آنرا تجهیز کنید. اگر می خواهید غذا را همان جا تولید کنید، نیاز بـه یک آشپزخانه با تجهیزات کامل دارید. اما بهتر اسـت بدانید بیشتر کسانی کـه وارد اینکار شدند غذاهایشان را در محل دیگری مانند خانه بـه صورت نیم پز و حتی کاملا پخته تولید می‌کنند و فقط در محل کارشان آنرا گرم میکنند.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

پس داشتن یک فر و یک یخچال کـه آنرا شرکت هاي نوشابه سازی بشما بـه صورت رایگان خواهند داد، کافیست. اما اگر می خواهید فقط در حد یک «تحویل غذای ساده» عمل کنید و تنها غذا رابه دست مشتریانتان برسانید آشپزخانه خانه خودتان برای شروع کار کافیست و بهتر اسـت بـه فکر بسته بندی محصولاتتان باشید. بستبندی‌هاي جذابتر مشتریان بیشتری هم با خود می‌آورند.

 

بـه چندنفر نیاز دارید؟

تولید یک تهیه غذای خانگی در کمترین حالت بـه دونفر نیاز دارد. یک نفر کـه کار تولید غذا را انجام دهد و شخص دیگری کـه غذا رابه دست مشتری برساند. اگر می خواهید تحویل هم داشته باشید باید بـه فکر یک پیک موتوری هم باشید. حواس تان باشد هرچه حجم کار را بالا ببرید افراد بیشتری را لازم دارید. بطور معمول ۵ نوع غذا از یک آشپز بر می آید و بهمین نسبت باید آشپز اضافه کنید.

 

چقدر پول نیاز دارید؟

برای تجهیز محل پذیرایی از مشتریان در مغازه، حداقل ۴ میلیون تومان باید خرج ام دی اف کاری و تجهیز میز و صندلی‌هایتان بکنید. اگر غذاها را میخواهید بـه شکل بسته‌هاي یک بار مصرف عرضه کنید هر پک غذایی حدود 800 تومان هزینه دارد. اما اگر می خواهید در محل کسب غذاها رابه صورت ظروف آرکوپال و یا چینی عرضه کنید. بسته بـه جنس از 300 تا ۸۰۰ هزارتومان خرج دارید.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

مایکروفر و یا گاز برای گرم کردن غذا،هرکدام بسته بـه جنس و کیفیتشان بین ۷۰۰ تا یک و نیم میلیون تومان قیمت دارند. هرچه تعداد و نوع غذای شـما بالاتر برود، طبیعتا خرج مواد غذایی شـما نیز بیشتر میشود. اما بطور متوسط روزانه حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزارتومان خرج موادغذایی میکنید. اگر مغازه برای خودتان نیست هم کـه بسته بـه موقعیت و بزرگی آن اجاره بها را باید در کار درنظر بگیرید.

 

چـه غذاهایی درست کنید؟

بطور معمول در تهیه غذا هاي خانگی و بسته بندی شده، کشک بادمجان، میرزا قاسمی، کتلت، کوکوی سیب زمینی، کوکو سبزی، کوفته، دلمه اسـت. غذا هاي خورشتی کمتر دراین قسمت قرار می گیرند اما همان‌ گونه طرفداران خودشان را دارند. می توانید از چند چاشنی متنوع مانند سالاد، ترشی، ماست و سبزی خوردن با قیمت مناسب نیز برای جذابتر شدن منو استفاده کنید.

 

چـه طور غذا درست کنید؟

هرچه دور ریز غذاهایتان کمتر باشد. بـه نفع شماست. پس بدانید روز اول کسی شـما را نمی شناسد پس باید با تعداد غذا هاي کمتری شروع کنید و آرام آرام کار را گسترش بدهید. اگر مغازه دارید تعداد مشتریان شـما روز اول بیشتر اسـت و سرعت اضافه شدن انها سریع تر اتفاق میوفتد.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

پس بنظر می‌رسد روزی ۳۰ تا 50 غذا برای روزهای اول منطقی تر بنظر برسد. غذاها باید از شب قبل آماده و یا حتی نیم پز شوند تا روزبعد روند تولید سریع تر و بی دردسر تر انجام شود. کیفیت را فراموش نکنید حتی اگر سود کمتری ببرید و یا وادار شوید کمی قیمت را بالاتر ببرید.

 

چقدر بفروشید؟

همه ی مـا دوست داریم غذای خوب بخوریم. پس نباید بـه بهانه پایین نگه داشتن قیمت، کیفیت را فدا کنید. اما بـه این بهانه قیمت را بیش از حد بالا نبرید بلکه تعداد زیادی از کارمندان و دانشجویانی کـه مشتری شـما می‌شوند.

مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی

قیمت شـما را قبل از خرید لحاظ می‌کنند. پس اگر قیمتتان را بالا ببرید. حجم زیادی از مشتریان خودرا از دست میدهید. قانون «سود کم برای فروش بیشتر» را در کارتان لحاظ کنید.

 

نوشته مراحل و نحوه راه اندازی تهیه غذا خانگی | توصیه های کاربردی اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی


ماجرای انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

 

اینروزها ماجرایی سرزبان ها افتاده با نام: انبار مخفی هسته اي ایران در تورقوزآباد و قالیشویی شربت اوغلی کـه البته شعبه دیگری هم ندارد! بنیامین نتانیاهو در سازمان ملل با در دست داشتن عکسی از ورودی قالیشویی شربت اوغلی واقع در تورقوز آباد از توابع استان تهران مدعی شد کـه ایران دراین قالیشویی کـه دوباره تاکید می کنم شعبه دیگری هم ندارد، انبار هسته اي مخفی دارد!

 

کوچه ماهر در منطقه تورقوزآباد، مکانی در نزدیکی تهران کـه تعداد زیادی از اهالی پایتخت از وجود چنین منطقه اي بی اطلاع بودند، اخیرا بـه لطف شو رسانه اي نخست وزیر صهیونیست ها در اجلاس سازمان ملل، جهانی شد. انتشار این عکسهای، تورقوزآباد رابه یکی از ترندهای کاربران ایرانی اینستاگرام و توییتر تبدیل کرد و تیتر نخست تعداد زیادی از روزنامه هاي ایران و جهان در 48 ساعت اخیر شد.

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

نتانیاهو چند ماه پیش هم مدعی شده بود کـه صدها سند فوق سری از تاسیسات هسته اي مخفی ایران در اختیار دارد

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

نتانیاهو مدعی شده بود کـه سمنان یکی از انبارهای مخفی هسته اي ایران اسـت. «تورقوزآباد» روستایی از توابع بخش کهریزک، در شهرستان ری در استان تهران اسـت کـه بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران درسال 95 جمعیت آن دو هزار و 278 نفر شامل 654 خانوار، اعلام شده بود. این محل حدود هشت کیلومتر با عوارضی تهران-قم فاصله دارد.

 

و فاصله آن با شهرک واوان اسلامشهر نیز حدود پنج کیلومتر اسـت. بررسی پست هاي اینستاگرامی کاربران ایرانی در دو روز گذشته نشان میدهد کـه هزاران تن از پایتخت نشین ها بـه منطقه تورقوزآباد رفته و با تاسیسات هسته اي! ادعایی نتانیاهو، سلفی گرفته و ویدیوهای خودرا روی هشتگ تورقوزآباد کـه اینروزها بسیار پر بیننده و محفلی برای تبلیغات کالا و خدمات ایرانیان شده اسـت!، تگ میکنند.

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

جهانی شدن تورقوزآباد بـه لطف نتانیاهو

 

هشتگ تورقوزآباد تا کنون شاهد پست بیش از دو هزار عکس و ویدیو کاربران تورقوزآباد گرد ایرانی شده کـه ساعت بـه ساعت بر شمار آن نیز افزوده میشود. بعضی از فروشندگان کالا و خدمات ایرانی اینستاگرام نیز از این فرصت استفاده کرده و محصولات خودرا روی این هشتگ پر مراجعه و پر بیننده اینروزها، تگ می‌کنند تا مخاطب و VIEW بیش تری برای محصولات خود پیدا کنند!

 

این رویه اي اسـت کـه دیجیتال مارکتینگ در اختیار فعالان کسب و کار مجازی داده تا محصولات خودرا در شبکه هاي اجتماعی روی هشتگ هاي پر بیننده مثل: #PARIS, #FASHION, #TRAVEL و امثالهم تگ کنند. در ادامه نگاهی داریم بـه شماری از جدیدترین پست هاي اینستاگرامی خنده دار کاربران ایرانی این شبکه درباره واکنش بـه شو رسانه اي نتانیاهو.

 

تورقوزآباد

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

شوخی یکی از کاربران ایرانی اینستاگرام درباره تورقوزآباد و هشتگ هاي جالب بکار رفته زیر آن

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

ویدیوی بازتاب جنجال رسانه هاي رییس رژیم صهیونیستی درباره تورقوزآباد دربخش خبری 20:30 و کامنت هاي جالب کاربران

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

عده اي در چند روز اخیر بـه تورقوزآباد رفته و با تاسیساتی کـه آنجا هست، سلفی و عکس و ویدیو گرفته و منتشر کرده اند کـه دست مایه خنده عده اي از کاربران اینستاگرام شده اسـت

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

نتانیاهو گویا روی دست چهارگانه اسکل، شنگل، دنقل و امبل بلند شده.او از دستگیری گونن سگو «جاسوس ایران- وزیر پیشین انرژی در کابینه صهیونیستی» درس نگرفت کـه با بلاهت تمام، اطلاعات گمراه کننده نفوذی هاي ایران درباره تاسیسات قالیشویی تورقوزآباد را #بازگو کرد و سوژه خنده عوام و خواص شد.

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

نتانیاهو یکی از انبارهای قالیشویی شربت اوغلی «شعبۀ دیگری ندارد» رو توی #تورقوزآباد نشون داده میگه این جا انبار بمب هسته ایه،

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

قالیشویی هسته اي شربت اوغلی در تورقوزآباد 🙂

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

طوفان هشتگ تورقوزآباد

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

تمسخر آمد نیوز درباره تراژدی تورقوزآباد

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

بازتاب جنجال تورقوزآباد در صفحه اول روزنامه هاي شنبه 7 مهر 1397 واکنش توییتری محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بـه شو رسانه اي تورقوزآباد نتانیاهو را در زیر مشاهده می‌کنید.

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

ظریف: زمان بازگشایی برنامه هسته اي غیر قانونی اسراییل برای بازرسی بین المللی فرا رسیده اسـت

 


 

و ادامه اصلا این تورقوزآباد کجاست؟

نتانیاهو با در دست داشتن نقشه‌اي کـه سر دریک ساختمان را نشان می‌داد، مدعی شد: ایران یک انبار سرّي اتمی در منطقه تورقوزآباد تهران دارد کـه تا کنون فاش نشده اسـت و مـن اکنون آنرا برملا میکنم؛ امروز مـن برای اولین بار این مسأله را افشا میکنم کـه ایران تأسیسات سرّي دیگری در تهران دارد؛ یک انبار سرّي هسته‌اي برای انبار کردن حجم وسیعی از تجهیزات و مواد از برنامه مخفی اتمی ایران.

 

این محل دریک قالی‌شویی ساده اسـت؛ مانند محلی در شورآباد در نزدیکی پایتخت کـه اسناد اتمی ایران در آن پنهان شده بود. طرح این ادعا آن هم توسط نخست وزیر رژیم صهیونیستی اسرائیل کافی بود تا بنیامین نتانیاهو و شوخی جدید او دست‌مایه طنز مردم دنیا بـه ویژه مردم ایران شود و انها در فضای مجازی با انتشار عکسهایی از لحظه اعلام کشف جدید نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل، وی را مخاطب طنزهای خود قرار دهند.

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

برای رفتن بـه تورقوزآباد باید ابتدا وارد بزرگراه خلیج فارس شد و سپس ۵-۶ کیلومتر بعد از عوارضی تهران- قم، وارد خروجی دوم کمربندی دوم تهران «جاده واوان» شد و جاده را تا رسیدن با تابلوی بـه روستای شهیدپرور فاطمیه «تورقوزآباد» خوش آمدید طی کرد. این مسیر را عصر جمعه بـه همراه عکاس رفتم تا درباره انبار سری اتمی ایران دراین روستا گزارشی تهیه کنم.

 

تورقوزآباد کجاست؟

وقتی وارد روستای تورقوزآباد شدیم، همان ابتدا از افرادی کـه در ایستگاه اتوبوس اول روستا نشسته بودند، آدرس کوچه‌ي ماهر را گرفتم، اما هیچ کدام اطلاعی نداشتند کسبه روستا نیز کوچه‌اي با چنین نام را نمی‌شناختند تا این کـه پسر بچه‌اي دوچرخه سوار بـه کمک‌مان آمد و مـا را تا محل ادعایی همراهی کرد. در آن محل آقای رضایی و شریکش کـه صاحبان کارگاهی کـه روبروی انبار اتمی ادعایی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بود.

 

جلوی در کارگاه خود ایستاده بودند و همان ابتدا کـه دوربین عکاس را دیدند، بـه شوخی بـه مـا گفتند کـه دیر آمدید؛ قبل‌تر از شـما هم کلی خبرنگار بـه این جا آمدند تا بمب‌ها را ببینند! آقای رضایی و شریکش صاحبان کارگاه قالی‌شویی یکتا هستند همان کارگاهی کـه نتانیاهو ازآن بعنوان یک قالی‌شویی ساده کـه محل انبار سری اتمی ایران اسـت، یاد کرده اسـت.

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

از آقای رضایی درباره درستی ادعای نتانیاهو پرسیدم و او نیز ابتدا با تمسخر نخست‌وزیر اسرائیل بـه‌خاطر طرح چنین ادعایی و سپس با جدیت تمام گفت کـه او قصد تخریب فضای دنیا علیه ایران را دارد و میـــخواهد بگوید کـه مقامات ایران بـه دنبال بمب هسته‌اي هستند اما همه ی دنیا میدانند کـه این حرف‌ها بـه هیچ عنوان صحت ندارد!

 

شریک آقای رضایی کـه از شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی در جریان ماجرای انبار مخفی قرار گرفته بود نیز درباره احساسش از شنیدن این ادعا گفت کـه بـه محض این کـه عکسهای انبار روبرویی کارگاهش را در دست نتانیاهو دیده، اول تعجب کرده و بعد از تعجب، تنها نگرانی‌اش آنست کـه کار و کاسبی‌اش تحت شعاع این ادعا قرار بگیرد.داز آن ها هم چنین درباره علت این کـه اهالی روستایی کوچه ماهر را نمی‌شناسند.

 

پرسیدم کـه انها مـا رابه سمت تابلوی کوچه راهنمایی کردند؛ تابلویی روی آن نوشته شده بود«کوچه مهر». آقای رضایی در حال شمردن تعداد خبرنگارانی کـه از بامداد جمعه جلوی کارگاهش آمدند، بود کـه شریکش مـا رابه داخل کارگاه دعوت کرد تا گشتی در آن بزنیم. همراه با صاحبان قالی‌شویی و عکاس وارد گارگاه شدیم کـه شریک آقای رضایی محلی رابه مـا نشان داد و با شوخی گفت کـه آنجا همان انبار مخفی مشهور اسـت.

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

جلوتر کـه رفتیم، دیدم کـه در انبار کارگاه یکتا تعدادی قالی و فرش شسته شده وجوددارد کـه آماده تحویل هستند! آقای رضایی و سایر اهالی کوچه مهر کـه عمدتاً نگهبانان انبارهای آن کوچه هستند، می گویند کـه انبار ادعایی تا جاییکه اطلاع دارند، خالیست و تنها یک نفر بـه‌عنوان نگهبان در آن زندگی میکند، اما انبار مجاور آن محل نگه داری لوازم آرایشی و بهداشتی و عطر و ادکلن اسـت.

 

هم چنان کـه در کوچه مهر ایستاده بودیم و با صاحبان کارگاه قالی‌شویی صحبت می کردیم، خودروی گشت بازرسی و نظارت بخشداری کهریزک هم درحال عبور از کوچه بود کـه با دیدن مـا ایستاد و دو مامور آن بـه مـا پیوستند؛ هردو از طریق تلگرام در جریان ماجرا قرار گرفته بودند؛ یکی از انها بعد از آنکه با سر در انبار ادعایی از همان زاویه‌اي کـه در تصویر در دست نتانیاهو بود، سلفی گرفت.

ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی

خنده‌کنان گفت کـه مـن سه ساله روزی دو سه بار این جا گشت می زنم اصلاً ازین خبرا نیست بنده خدا «نتانیاهو» رو ایستگاه کردن «سر کار گذاشتن» صحبت‌ مان کـه بـه پایان رسید، گشتی در سایر کوچه‌ها و خیابان‌هاي روستای تورقوزآباد زدیم و با تعدادی از ساکنان این روستا درباره ماجرای انبار اتمی مخفی صحبت کردیم بجز چند نفر، سایر افرادی کـه با آن ها هم‌صحبت شدیم از ماجرا با خبر بودند.

 

یکی از انها کـه مردی میان‌سال بود از این کـه چنین شایعه‌ اي درباره روستای تورقوزآباد در سطح دنیا مطرح شده بود، ابراز خوشحالی میکرد و امیدوار بود کـه با جهانی شدن نام روستایش، قیمت زمینهای آن افزایش یابد. فرد دیگری کـه با او هم‌صحبت شدیم نیز از این کـه نام روستایشان مشهور شده، خوشحال و مطمئن بود کـه فردی با ارائه اطلاعاتی اشتباه قصد فریب دادن نخست وزیر رژیم صهیونیستی را داشته اسـت.

 

حال اگر بـه قول این روستایی، واقعا پای شخصی در بین باشد کـه توانسته با ارائه اطلاعاتی این چنینی، نتانیاهو را آن قدر با ادعای خود همراه کند کـه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دل بـه دریا بزند، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با شور و هیجان از کشف تازه اش سخن بگوید و از آمانو هم دعوت کند در توهماتش با او همراه شود پس باید منتظر افشای نام و نشان این منبع آگاه نتانیاهو باشیم.

 

نوشته ماجرای نتانیاهو و انبار مخفی هسته ایران در قالیشویی شربت اوغلی اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب


روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری 

 

امروز انواع روشهای جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر را جمع آوری کرده ایم. از یک سو چند روزی از بازگشایی مدارس می گذرد و فصل کتاب و دفتر شروع شده ودر این زمان هم همه ی دوست دارند خاص و لاکچری باشند و از سوی دیگر هم مـا همیشه در خانه نیز از دفتر استفاده می‌کنیم، خاطره مینویسیم، دل نوشته هاي مان را می‌نویسیم، یادداشت هاي کاری و… خوب اسـت تا دفترهای مان را جلد بگیریم!

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

جلد کردن دفتر با پارچه یکی از این روش‌ها اسـت کـه با استفاده از پارچه‌هاي اضافی و چند ترفند ساده قابل انجام اسـت. دراین مقاله، مـا بشما آموزش خواهیم داد کـه جلد کردن دفتر را چطور با پارچه انجام دهید تا برای سال تحصیلی جدید دفترهای کلاسوری خوشرنگ و زیبا داشته باشید.

 

وسایل لازم برای جلد کردن دفتر با پارچه

= دفتر

= پارچه

= چسب ماتیکی

= چسب مایع

= قیچی

= مقدار کمی مقوای رنگی در سه یا چهار رنگ

= یک روش جالب برای جلد کردن دفتر با استفاده از پارچه‌هاي اضافی

 

روش کار جلد کردن دفتر با پارچه

برای شروع کار دفتر مورد نظرتان را بردارید و باز کنید و روی پارچه قرار دهید. قیچی را بردارید و دور تا دور پارچه رابا دو سانتی‌متر فاصله از لبه دفتر قیچی کنید، مراقب باشید کـه بخود دفتر آسيب نزنید.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

حال روی یک طرف جلد دفتر را تماما چسب مایع بزنید و پارچه را روی آن بکشید. دفتر رابا دستتان بطور عمودی خم کنید تا این حباب‌ها از بین بروند. دقت کنید کـه هیچ حباب هوایی بین پارچه و جلد دفتر باقی نماند چون پس از خشک شدن چسب نمیتوان حباب‌ها را از بین برد.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

با طرف دیگر جلد دفتر نیز همین کار را انجام دهید. سپس قیچی را بردارید و لبه پارچه را مانند تصویر قیچی کنید تا بخود دفتر برسید، دقیقا مشابه همان کاری کـه در جلد کردن معمولی با جلد نایلونی انجام می‌دادیم. اینکار رابا هردو قسمت بالا و پایین دفتر انجام دهید.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

حال دفتر را باز کنید و لبه‌هاي پارچه را روی خود پارچه برگردانید و چسب بزنید «یعنی حدود یک سانتی‌متر» سپس این لبه تا شده را روی دفتر تا کنید و چسب بزنید. اینکار برای این انجام میشود کـه لبه پارچه تمیز باشد و نخ پس ندهد. دقت کنید کـه این تاها را کاملا متقارن انجام دهید و چسب را محکم و کامل روی آن بزنید.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

دور تا دور جلد پارچه‌اي دفتر رابه همین روش تا بزنید و تمیزکاری کنید. برای احتیاط بهتر اسـت ابتدا قسمت جلوی جلد را تا کنید و پس از خشک شدن طرف دیگر را چسب بزنید. هنگام خشک شدن دفتر را باز بگذارید تا جلد و صفحات دفتر بـه هم نچسبند.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

حال کار جلد کردن دفتر شـما با پارچه بـه اتمام رسیده اسـت و بهتر اسـت آنرا زیر یک جسم صاف و سنگین «مثلاً زیر فرش» قرار دهید تا کاملا صاف شود. پس ازآن می توانید از این دفتر استفاده کنید اما برای زیباتر شدن و کاربردی‌تر شدن دفتر می توانید یک کار جالب دیگر هم انجام دهید کـه در ادامه بـه آن می پردازیم.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

گاهی پیش می آید کـه بخواهیم از یک دفتر برای چند منظور استفاده کنیم «بـه خصوص برای دفترهای با تعداد صفحه بالا» و یا بخواهیم علامت گذاری‌هاي خاصی را در آن انجام دهیم تا بعداً آسان‌تر بـه آن صفحه دسترسی داشته باشیم. کاغذهای چسبدار برای این منظور طراحی شده‌اند اما کار کردن با این کاغذها چندان ساده نیست.

 

چسب این کاغذها چندان قوی نیست و صاف کردن آن روی دفتر تقریباً غیرممکن اسـت. بهمین دلیل بهتر اسـت خودتان با استفاده از مقوای رنگی و کمی چسب ماتیکی علامت گذاری‌ها را در فواصل مشخص در دفتر انجام دهید. برای اینکار سه یا چهار تکه مقوا را «بسته بـه این‌کـه چند کاربرد برای این دفتر درنظر گرفته‌اید» در رنگ‌هاي متفاوت در اندازه ۲ در ۵ سانتی‌متر برش دهید.

 

ابتدا تعداد صفحات دفتر رابه تعداد این کاغذها بـه اضافه یک تقسیم کنید مثلاً اگر یک دفتر ۲۰۰ برگ دارید و سه قطعه مقوایی برش داده‌اید هر ۵۰ صفحه یک‌بار باید صفحات دفتر را علامت بزنید. از نخستین صفحه دفتر عبور کنید و سراغ نخستین صفحه علامت زده شده بعدی بروید، دو سانتی‌متر انتهایی مقوای رنگی را چسب بزنید و بـه بالای صفحه دفتر بچسبانید.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

سپس سراغ صفحه علامت زده شده بعدی بروید و مقوای بعدی را کمی پایینتر بـه کاغذ بچسبانید و همینطور تا آخر ادامه دهید. بـه این ترتیب دفتر کلاسوری شـما آماده استفاده اسـت و می توانید نام هر درس را روی مقوای رنگی بنویسید ودر سال تحصیلی جدید و یا برای کارهای اداری و روزمره خود ازآن استفاده کنید.

 


 

در ادامه روش های جالب دیگر برای جلد کردن دفتر و کتاب

چند روش متفاوت جلد کردن دفتر رابه شـما آموزش می دهیم تا از انها ایده بگیرید و پوشش‌هایي جدید بر تن دفاتر بچه‌ها کنید. مطمئنا دانش‌آموزی کـه می بیند بزرگ‌ترها برایش وقت گذاشته‌اند و آثار هنری خلق کرده‌اند، بـه درس و مدرسه بیشتر دل میدهد و او هم بـه نوبه خود سعی میکند فرزند افتخارآفرینی شود. پس بـه شیوه‌هایي کـه دراین صفحه بشما آموزش می دهیم:

 

گونی‌ هاي اضافی

اگر با گونی‌دوزی آشنا باشید، بخوبی میدانید کـه با این پارچه ساده و ارزانقیمت چـه هنرنمایی‌هاي بی‌نظیری می توان انجام داد.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

دفتر رابا گونی جلد کنید و برای زیبا شدن کار، روی آن تور بدوزید یا با گل‌هاي پارچه‌ اي، روبانی یا دکمه‌هاي جالب تزئینش کنید. طرحی ساده و قشنگ اسـت.

 

پارچه‌ هاي دورریز

شاید تا کنون بـه ذهنت ان نرسیده باشد کـه برای جلد کردن دفتر از پارچه استفاده کنید، اما بشما پیشنهاد میدهیم روی آن فکر کنید و گاهی اوقات با تکه‌پارچه‌هاي باقیمانده از دوخت و دوزهایتان، پوششی برای دفتر بچه‌ها درست کنید. سبک نقش و نگار پارچه‌ها با کاغذکادو متفاوت اسـت. همین باعث میشود جلد دفتر، ظاهری ویژه بخود بگیرد.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

پارچه مانند کاغذ تا نمیخورد و ایستا نمی ایستد؛ بهمین دلیل، باید آنرا بخوبی بچسبانید و روی آن نایلون بکشید تا ایستایی بیشتری داشته باشد و تمیز باقی بماند. اگر می خواهید هنرنمایی رابه اوج برسانید، مانند این نمونه جلد چهل‌ تکه بسازید. تکه‌پارچه‌هاي مختلف رابا رعایت هماهنگی رنگ‌ها بـه‌هم وصل کنید تا طرحی جالب‌تر شکل بگیرد.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

سپس مثل تمام جلدها، با نوار چسب و نایلون کار را تکمیل کنید. اگر میخواهید نمونه‌اي مانند این عکس داشته باشید، ابتدا پوشش جلد رابا پارچه بلندتر از حد معمول درست کنید تا قسمتی برای بستن این جلد باقی بماند. سپس آن رابا چسباندن لایی، فوم یا آستر ضخیم تر و محفوظ‌تر کنید و بعد ازآن بـه جلد دفتر وصل کنید. در قسمت اضافه انتهای جلد از داخل دکمه قابلمه‌اي بدوزید.

 

پارچه و گونی

دورنگ شدن جلد دفتر، ازآن طرح بکرتری می‌سازد. اگر تکه‌ پارچه‌ هایي دارید کـه اندازه‌شان برای جلد کردن دفتر کافی نیست، میتوانید تکه‌ اي گونی بـه آنها بدوزید تا کامل‌تر شوند.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

با این تلفیق پارچه و گونی دفتر را جلد کنید. دفترها ظاهری هنرمندانه بخود می گیرند و از پیچش‌ هاي هنری آفريننده خود خبر میدهند.

 

قلاب‌ بافی

آفرین بـه شمایی کـه هنر قلاب‌ بافی بلدید. این هنر زیبا انواع و اقسام کاربردها را دارد. از رومیزی و شال و اشارپ گرفته تا شال و ژاکت و بلوز، اما شاید تا کنون بـه این فکر نکرده‌ اید کـه همین قلاب‌ بافی‌ها می توانند در جلد کردن دفتر بچه‌ ها هم نقش‌ آفرینی کنند.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

دفتر رابا پارچه جلد کنید و قلاب‌بافی زیبایتان را روی آن بچسبانید. می توانید جلد رابا روبان یا دکمه کامل‌تر کنید. این نوع جلد کردن برای آلبوم یا دفترهایی کـه برایتان ارزش دارند و می خواهید تا سال هـای سال در زندگیتان ماندگار باشند گزینه خوبی اسـت.

 

دوچرخه گلدوزی شده

احتمالا فرزند دوچرخه‌سوار شـما عاشقش میشود. شاید می‌پرسید این دوچرخه چگونه روی جلد دفتر شکل گرفته؟ این‌کـه ظاهرش بـه نقاشی نمی خورد، پس چیست؟ حدستان درست اسـت چون این نقاشی نیست. البته طرح اولیه‌اش با مداد کشیده شده، اما ادامه کار با مداد انجام نشده.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

این طرح روی مقوای جلد دفتر گلدوزی شده اسـت. شـما می توانید هر طرح مناسبی را روی مقوای جلد دفتر بکشید و روی آن رابا نخ‌هاي رنگی بـه صورت شلالی گلدوزی کنید. بـه این ترتیب، جلد دفتر فرزندتان را خودتان طراحی کرده اید در حالی‌کـه بجای مدادرنگی، از نخ و سوزن کمک گرفته‌اید.

 

کیف

بازهم یک طرح بکر و بی‌نظیر. اگر کمی با خیاطی آشنا هستید میتوانید این جلد را برای دفتر بچه‌ها درست کنید. ابتدا دفتر پوشش بدوزید و سپس، دسته‌هاي کیف رابه شکل دو نوار باریک از همان پارچه درست کنید و بـه دوطرف‌اش وصل کنید. اگر پوشش دفتر رابه شکلی بدوزید کـه نیاز بـه چسباندن آن نباشد و قابل درآوردن از جلد دفتر باشد، میتوانید آنرا درسال‌هاي بعد هم استفاده کنید.

 

نمد

خوشا بحال کودکی کـه بزرگ‌ترهایش با نمددوزی آشنایند. دنیای کارهای نمدی انتها ندارد و هر چیز زیبایی را براحتی در خود جای می دهد. شـما می توانید از این هنر ظریف و جالب برای جلد دفتر بچه‌ها هم استفاده کنید.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

روی تکه‌اي نمد اندازه جلد، گل، پروانه یا هر طرح زیبای دیگری را بدوزید و حتی برای کامل‌تر شدن کار، می توانید تکه‌اي مستطیلی روی جلد وصل کنید تا فرزند تان بتواند مداد یا خودکارش را در آن قرار دهد. دنیای رنگی و جذاب نمددوزی فوق‌العاده وسیع و متنوع اسـت و بهمین دلیل، شـما می توانید هرکدام از دفترها رابه شکلی متفاوت از دیگری درآورید.

 

پارچه‌ هاي جین

خیلی چیزها بعد از کهنه شدن براحتی قابل بازیافت و استفاده مجددند. یکی از چیزهایی کـه بیشترین تنوع را در بازیافت دارد، بلوز یا شلوار جین اسـت. دفتر رابا پارچه جین جلد کنید و آن رابا روبان یا گل‌هاي توری و پارچه‌اي تزئین کنید. اگر بتوانید جیب بلوز یا شلوار را هم دراین قسمت بگنجانید.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

بسیار عالی اسـت، چون فرزندتان می تواند مداد یا خودکارش را در آن قرار دهد. امتیاز پارچه جین، مقاوم بودن آن اسـت. روی آن نایلون بکشید تا از کثیف شدن در امان بماند. حتی اگر دوست داشته باشید، میتوانید مانند این نمونه آنرا بدهید تا برایتان سیمی کنند؛ طرحی بکر و بی‌نظیر اسـت.

 

کاغذ رنگی

شـما می توانید هر دفتر فرزندتان رابا یک رنگ کاغذ جلد کنید تا او بـه اسانی آنرا پیدا کند و هم چنین دیدن هر رنگ، بـه شکلی مختلف فرزندتان رابه‌ وجد بیاورد.

روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب

کاغذ رنگی ارزان اسـت و عکس‌ برگردان‌ ها و برچسب‌ها روی آن بهتر خودنمایی میکنند. پس با فرزندتان صحبت کنید و اگر احساس کردید از اینکار خوشش می آید امسال دفترهایش رابا کاغذ رنگی جلد کنید.

 

نوشته روش های جالب و جذاب برای جلد کردن دفتر | آموزش تصویری جلد کردن کتاب اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟


قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟ 

 

قدرتمندترین زنان جهان، رهبران و زنان پر نفوذ کـه هر کدام بـه نوعی در تعیین سرنوشت ملت شان نقش دارند و همچنین چند موردشان هم در نظارت اوضاع جهانی نقش هاي موثری را بازی می کنند. چیزهایی کـه امروز بشما می‌گوییم داستان و فیلم نامه نیستند بلکه دنیای واقعی هستند، در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید تا این زنان نیرومند رابه شـما معرفی کنیم.

 

کمتر از 10 درصد اعضای سازمان ملل متحد را زنان تشکیل داده‌اند، اما همین شمار اندک بـه‌قدری نیرومند هستند کـه توانسته‌ اند با تلاش‌هاي هوشمندانه خود در تحولات اخیر جهان تاثیر شگرفی داشته باشند و نقش بسیار مهمی ایفا کنند. زنانی کـه تاریخ را تغییر داده‌اند. در صدر زنان سیاستمدار و نیرومند دنیا، صدراعظم کشور کشور آلمان، آنگلا مرکل نشسته اسـت.

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

آنگلا مرکل را سیاست‌مداری غیرقبل پیش‌بینی، مرموز، بی‌رحم، و عمل‌گرا می خوانند. اولین بانوی صدراعظم در تاریخ کشور آلمان از سال 2005 فعالیت‌هاي سیاسی خودرا دراین مقام آغاز کرد و از همان زمان بـه رهبری دولت ائتلافی مشغول اسـت. وی تا سال 2009 از حمایت حزب هم‌پیمانش یعنی اتحادیه سوسیال-مسیحی بایرن «CSU» و حزب سوسیال دموکرات کشور آلمان «SPD» برخوردار بود.

 

اما درسال 2009 و خروج سوسیال دموکرات‌ها از دولت، مرکل دولت ائتلافی جدید رابا مشارکت حزب دموکرات آزاد تشکیل داد. آنگلا مرکل با کاهش نرخ بیکاری و رونق بخشیدن بـه اقتصاد کشور کشور آلمان توانست درسال 2016 میلادی بـه تولید ناخالص داخلی 3٫5 تریلیون دلاری دست پیدا کند. اصلاحات سیستم خدمات درمانی و همچنین سیاست‌هاي درهای باز برای سیل مهاجران درسال‌هاي 2015 و 2016 از عمده‌ترین مسائلی بود کـه مرکل و دولتش را درگیر کرد.

 

این زن نیرومند جهان، لیسانس فیزیک و دکترای شیمی‌فیزیک دارد. وی را سیاست‌مداری غیرقبل پیش‌بینی، مرموز، بی‌رحم، و عمل‌گرا میخوانند. مرکل درسال 2015 از سوی مجله تایمز بعنوان شخصیت سال برگزیده شد و این نشریه وی را صدراعظم دنیای آزاد نامید. همچنین وی درسال 2016 برای دهمین سال بعنوان قدرتمندترین زن دنیا از سوی مجله فوربز برگزیده شد.

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

از ویژگی‌هاي خانم می، می توان بـه توانایی‌اش در مذاکره اشاره کرد.

 

دومین زن نیرومند جهان، ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا و رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا اسـت. خانم می، پس از استعفای دیوید کامرون و بـه‌ دنبال رای مردم بریتانیا مبنی بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا جانشین وی شد. از ویژگی‌هاي خانم می، میتوان بـه توانایی‌ اش در مذاکره اشاره کرد. البته وی را فردی سرسخت، محکم و غیر قابل انعطاف هم توصیف میکنند. او این توصیفات را مایه افتخار میداند.

 

ترزا می دومین نخست وزیر زن بریتانیا پس از مارگارت تاچر و طرفدار فمینیسم و یکی از پایه‌گذاران گروه زنان برای برنده شدن اسـت. هدف اصلی این گروه این اسـت کـه زنان بیشتری رابه نمایندگی مجلس از حزب محافظه کار ترغیب کند. خانم می، در رشته جغرافیا در دانشگاه آکسفورد درس خوانده و بعد ها بـه عضویت در پارلمان بریتانیا درآمده اسـت.

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

هیلاری کلینتون اولین زنی بود کـه از سوی یکی از احزاب اصلی ایالات امریکا برای ریاست جمهوری نامزد می ‌شد. درسال 2016 میلادی، جایگاه دومین زن نیرومند جهان در لیست مجله فوربس بـه هیلاری کلینتون تعلق داشت. اما پس از باخت در انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده کشور آمریکا در مقابل دونالد جی ترامپ، از این جایگاه نزول کرد. هیلاری کلینتون اولین زنی بود کـه از سوی یکی از احزاب اصلی ایالات امریکا برای ریاست جمهوری نامزد میشد.

 

او در کارزار انتخاباتی خود درسال 2016 اعلام کرد کـه موافق پیدا کردن راهی برای شهروند کردن مهاجرین غیرقانونی و حفاظت از حقوق زنان اسـت. وی در حال حاضر، رو بـه پيشرفت بخشیدن بـه گروه سیاسی پیشگام خود بـه‌نام Onward Together اسـت تا زمینه‌هاي لازم برای کاندیداتوری خود درسال‌هاي آینده را مهیا کند.

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

ایوانکا ترامپ: دختر اول و مشاور رئیس جمهور ایالت متحده کشور آمریکا

 

این در حالیست کـه اولین دختر دونالد ترامپ و مشاور وی یعنی ایوانکا ترامپ در رتبه ۱۹ این لیست قرار دارد و نام نیکی هیلی، نماینده کشور آمریکا در سازمان ملل نیز در جایگاه چهل و سوم بـه چشم میخورد. با صرف‌نظر از زنان آمریکایی کـه در لیست قدرتمندترین زنان جهان درسال 2017 قراردارند، بد نیست بـه جاسیندا آردرن ۳۷ ساله اشاره کرد. او جوانترین رهبر نیرومند زن جهان و نخست‌وزیر نیوزیلند اسـت.

 

کرستی کالیولایدِ ۴۷ ساله، درسال گذشته بـه‌عنوان رئیس جمهور استونی انتخاب شد ودر حال حاضر هفتادوهشتمین زن نیرومند جهان از نگاه مجله فوربس محسوب میشود. خانم تسای اینگ-ون نیز در ۲۶ مه ۲۰۱۶ بـه‌عنوان هشتمین و اولین رئیس جمهور زن جمهوری چین انتخاب شد. او یک سیاست‌مدار، وکیل، و استاد دانشگاه اهل تایوان اسـت. در ادامه می توانید لیست ۲۲ زن نیرومند جهان در حوزه سیاست را مشاهده کنید:

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

آنگلا مرکل: صدراعظم کشور آلمان

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

ترزا می: نخست‌وزیر بریتانیا

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

تسای اینگ-ون: رئیس‌جمهور جمهوری چین

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

میچل باچله: اولین رئیس‌جمهور زن شیلی و دومین زنی اسـت کـه دریک کشور آمریکای لاتین بـه قدرت میرسد.

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

فدریکا موگرینی: نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی. فدریکا موگرینی وزیر امور خارجه سابق ایتالیاست.

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

ایوانکا ترامپ: دختر اول و مشاور رئیس جمهور ایالت متحده کشور آمریکا

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

روث بیدر گینزبرگ: قاضی دستیار در دادگاه عالی کشور آمریکا/ الینا کیگن: قاضی دستیار در دادگاه عالی ایالات امریکا/ سونیا سوتومایور: قاضی دیوان عالی ایالات متحده ایالات امریکا

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

الیزابت دوم: وی دارای رکوردِ طولانی‌ترین دوره سلطنت در تاریخ بریتانیا اسـت و پیرترین رئیس کشور جهان بشمار می رود.

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

شیخ حَسینه واجد: بزرگ ترین فرزند شیخ مُجیب‌الرَحمن بنیان‌گذار کشور بنگلادش اسـت.

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

بئاتا شدوو: نخست‌وزیر لهستان

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

آنگ سان سو چی: اولین مشاور دولتی میانمار

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

لبنی بنت خالد قاسمی: وزیر امور خارجه کشور امارات

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

جاسیندا آردرن: نخست‌وزیر نیوزیلند «او جوان ترین نخست‌وزیر این کشور از سال ۱۸۵۶ اسـت»

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

کولیندا گرابار-کیتاروویچ: رئیس‌جمهور کرواسی «او اولین زن و جوانترین کسی اسـت کـه پس از اولین انتخابات چند حزبی بـه این مقام در کراوسی دست مییابد»

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

نیکولا استورجن: وزیر اول اسکاتلند «وی همچنین رهبری حزب ملی اسکاتلند را بعهده دارد»

قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟

نیکی هیلی: سفیر ایالات متحده ایالات امریکا در سازمان ملل متحد

 

نوشته قدرتمندترین زنان دنیا چه کسانی و اهل کدام کشورها هستند؟ اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه


توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه 

امروز توصیه هایي موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه را برای شـما جمع آوری کرده ایم، سیکس پک تقریباً نخستین مولفه برای کسانی اسـت کـه پا بـه باشگاه هاي بدنسازی می گذارند. ورزشکاران و کسانی کـه تازه شروع بـه ساختن و ورزیده کردن اندام شان می کنند می‌خواهند عضلات شکمی قوی و همچنین زیبایی را داشته باشند، مـا امروز توصیه هایي کاربردی را آورده ایم.

 

دراز و نشست انجام بدهید

علی رغم این حقیقت کـه دراز و نشست انجام دادن بسیار مورد انتقاد و سرزنش واقع شده اسـت هر شخصی، از دانشکده‌ي دکتری هاروارد گرفته تا ارتش کشور آمریکا انجام آنرا نهی کرده‌اند اما شـما نباید از انجام این حرکت ورزشی کلاسیک دست بردارید. کتی بررت سرمربی ورزش دوچرخه‌سواری در بوستون میگوید:

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

کارکرد اصلی دراز و نشست تمرین دادن عضله‌ي راست شکم اسـت، کـه همان عضله‌هاي سیکس پک یا شش تکه‌اي هستند کـه اکثر آدم‌ها بـه دنبالش هستند. اما انجام کامل و درست دراز و نشست باعث بکار گرفتن عضلات باسن و سایر عضلات مرکزی تعادلی نیز میشود. نکته‌ي مهم و اصلی حصول خاطرجمعی از انجام درست این تمرین ورزشی اسـت.

 

سیب زمینی شیرین بخورید

عقل سلیم بـه آدم می گوید برای داشتن سیکس پک یا شکم شش تکه خوردن کربوهیدرات‌ها ممنوع اسـت. عقل سلیم درست می گوید  بـه نوعی! اصل ماجرا پرهیز کردن از کربوهیدرات‌هاي نامناسب، مانند سیب زمینی سرخ کرده، و خوردن کربوهیدرات‌ هاي مناسب مانند سیب زمینی شیرین اسـت.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

این خوشمزه‌هاي نارنجی رنگ پر از کاروتنوئید هستند، کـه از تبدیل شدن کالری‌ها بـه چربی، فیبر، پیشگیري می کنند کـه بـه احساس سیری کردن شـما کمک میکنند، ودر نتیجه نهایتا بـه کمتر خوردن‌تان منجر خواهند شد و ویتامین C، کـه بشما انرژی می‌بخشد کـه بیشتر ورزش کنید».

 

روی عضلات اریب پهلو کار کنید

وقتی صحبت از تمرین دادن میان تنه می شود، تعداد زیادی از آدم‌ها بر روی عضلات شکمی تمرکز میکنند و از عضلات اریب یا چیزی کـه ممکن اسـت با نام عضلات پهلو بشناسید غافل میشوند.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

اما بررت می گوید، اینها عضلات مخفی هستند کـه بـه همان اندازه از اهمیت برخوردارند: آن‌ها همه ی چیز را جمع و جور میکنند. برای داشتن یک تمرین پهلوی خوب، بـه سراغ دستگاه سیم کش بروید و کمی تمرین کششی پهلو انجام دهید.

 

تمرین بالا آوردن پاهای آویزان را انجام دهید

گرگ آودون، یک ورزشکار حرفه‌اي و مدل مرد سابق می‌پرسد:آیا مـن برای ساختن شکمی شش تکه و بدون چربی رازی را میدانم؟» «بله می دانم: بالا آوردن پاهای آویزان.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

در حالیکه حرکت کرانچ و دراز و نشست قسمت بالای شکم را درگیر میکنند، بالا آوردن پاهای آویزان نیز بـه همان اندازه روی قسمت پایین شکم فشار وارد میکند. آودون می گوید برای دستیابی بـه بهترین نتایج، در شروع تمرین‌هاي ورزشی این حرکت را 30 تکرار انجام دهید.

 

نوشیدنی هاي الکلی نخورید

هر نوشیدنی الکلی مینوشید حدود 150 کالری دارد. و اکثر این کالری‌ها پوچ هستند  یا، بـه عبارت دیگر بـه لحاظ ارزش غذایی بی فایده هستند.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

آن‌ها بـه سرعت روی هم تلنبار میشوند. پس اگر می خواهید شکمی شش تکه یا سیکس پک داشته باشید از خوردن مشروبات الکلی اجتناب کنید.

 

تمرین‌ هاي بالاتنۀ خودرا تقسیم بندی کنید

روز پا، روز بازو، روز سینه و سرشانه. شـما از قبل هم اینکار را انجام داده و تمرینات منظم خودرا بر اساس گروه‌هاي عضلانی تقسیم بندی کرده اید.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

بهتر اسـت تمرین‌هاي میان تنه‌ي خود رابه سه روز تقسیم کنید: ایزومتریک حرکات استقامتی، مانند پلانک‌ها قدرتی دراز و نشست، و بالا آوردن پاهای آویزان و صرفا پهلو کـه برایتان توضیح دادیم.

 

خواب شب خوبی داشته باشید

وقتی 7 تا 8 ساعت خواب شبانه‌ي کامل را نداشته باشیم، بدنمان میتواند کورتیزول تولید کند، کـه میتواند بر چربی‌ هاي شکمی بیفزاید.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

پس برای پیش گیری از افزوده شدن بر چربی‌هاي شکم‌تان بهتر اسـت مقاله‌ي مـا دربارۀ 21 توصیه برای داشتن خواب آسان در شبها را بخوانید.

 

آرامش خودرا حفظ کنید و بـه راه‌ تان ادامه بدهید

همان گونه کـه مطالعات انجام شده بارها و بارها اثبات کرده‌اند، استرس عامل موثر دیگری اسـت کـه سطح کورتیزول بدن را افزایش می دهد.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

برای پایین نگه داشتن آن – و پیشگیري از افزایش چربی شکم – نحوۀ استرس زدایی یا رفع استرس را بیاموزید. دراین زمینه میتوانید بـه مقاله‌ي 23 راه علمی برای کاهش استرس در چند دقیقه مراجعه کنید.

 

تمرین‌ هاي تناوبی انجام دهید

بعنوان راهی برای سوزاندن کالری‌ها و بیرون انداختن عضلات پنهان در زیر پوست شکم‌تان، بـه فکر انجام تمرین‌هاي تناوبی شدید باشید. با درگیر شدن در انجام اینگونه تمرین‌ها، موجب مصرف اکسیژن بعد از تمرین بیشتر خواهید شد، کـه یعنی حتی مدت‌ها بعد از تمام شدن برنامه‌ي تمرینی روزانه‌تان نیز بـه کالری سوزی ادامه خواهید داد.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

نحوه‌ي انجام تمرین‌هاي تناوبی بـه این شکل اسـت: یک دقیقه تمرین طاقت فرسا بعد 30 ثانیه استراحت، و این عمل را 4 تا 6 بار تکرار کنید. شـما می توانید اینکار را برای هر چیزی انجام دهید: انجام دو سرعت و بعد پیاده روی؛ دوچرخه سواری سریع بعد یک رکاب زدن آهسته؛ حرکات شنای پروانه‌اي و بعد شنای سگی.

 

کالری کافی مصرف کنید

بـه لحاظ محاسباتی ساده اسـت: پایین نگه داشتن مصرف کالری‌ راهی مطمئن برای پایین نگه داشتن وزن اسـت. اما حتماً یادتان باشد کـه بیش از حد مصرف کالری‌ها را کاهش ندهید. مصرف کمتر از حدلازم می تواند سوخت و سازتان را کاهش دهد، کـه ممکن اسـت بـه عوارض جانبی بر بدنتان منجر شود.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

بدن نمیداند وعده‌ي غذایی بعدی چـه زمانی اسـت. بـه عبارت دیگر: وقتی زمان سوزاندن کالری‌ها توسط بدن می رسد، ممکن اسـت بجای سوزاندن آن‌ها را حفظ کند. بدنتان را مانند یک کوره درنظر بگیرید. این کوره برای فروزان ماندن مدام بـه سوخت احتیاج دارد.

 

حرکت استقامتی پهلو با دستگاه سیم کش انجام دهید

اکثر تمرین‌هاي میان تنه بخش مشخصی از تنه‌ي شـما را هدف قرار می دهند: عضلات راست، عضلات اریب «پهلو»، و غیره. اما حرکت استقامتی پهلو با استفاده از سیم‌کش از بالا تمرینی اسـت کـه کل میان تنه‌ي شـما را درگیر می کند.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

بله، این حرکت بـه اندازه‌ي سایر حرکات بر تک تک بافت‌ها تاثیر شدیدی نمی گذارد. اما نقاط بیشتری را نسبت بـه سایر حرکات تحت تاثیر قرار خواهد داد، کـه بهمین خاطر تمرین ورزشی خارق‌ العاده‌ اي محسوب میشود کـه میتوانید در برنامه‌ي روزانه و روتین خود بگنجانید.

 

برای ساختن سیکس پک مکمل کراتین مصرف کنید

کراتین دو کارکرد دارد. یکی این کـه بـه عضلات‌تان کمک می کند آب خودرا حفظ کنند کـه بـه معنی آن اسـت کـه واقعا بیرون خواهند زد، و این یک انرژی طولانی مدت بشما می‌بخشد.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

یعنی شـما میتوانید، بدون هیچ مشکلی، از پس این حرکت شکم کسل کننده برآیید. و انجام آن بدون دردسر اسـت: فقط کافی اسـت بار بعد کـه بـه باشگاه می روید داخل بطری آب‌تان دو پیمانه کراتین بریزید.

 

حرکات شکمی وارونه انجام دهید

بـه این حرکت سطح بالا بـه چشم یک سوپر کرانچ نگاه کنید. روی یک میز شیب دار دراز بکشید، پشت‌تان را صاف و دست‌ هاي‌ تان را درکنار خود نگه دارید.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

بعد فقط سر، گردن، و شانه‌هاي‌تان رابه اندازه‌ي 5 سانتیمتر بـه جلو خم کنید. بـه مدت 2 ثانیه نگه دارید. این حرکت را سه بار و هر بار 20 تکرار انجام دهید.

 

کمی بـه خودتان استراحت بدهید و دلی از عزا در بیاورید

اگر بـه کمی استراحت و خوشگذرانی در طول روز نیاز داشتید تا وادار نباشید آخر هفته دراین امر زیاده روی کنید، بهتر اسـت بـه آن بپردازید. فقط حتماً بـه دستورالعمل ۱۵۰ کالری یا کمتر پایبند بمانید.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

این ترفند کوچکی اسـت کـه بشما کمک میکند خودتان را در مسیر موفقیت نگه دارید. بعنوان یک چیز شیرین و خوشمزه، شکلات تلخ را امتحان کنید. طبق مطالعه‌ اي کـه دراین زمینه انجام شده اسـت، فلاونول‌هاي موجوددر آن میتوانند خطر ابتلاء بـه بیماری قلبی را تا 30 درصد کاهش دهند.

 

برای ساختن سیکس پک موز بخورید

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

موز سرشار از پتاسیم اسـت، کـه علاوه بر آنکه ماده‌ي مغذی خوبی برای پایین آوردن فشار خون بـه حساب می آید، میتواند بـه کاهش نفخ شکم هم کمک کند.

 

اغلب وزنه بزنید

برای هر کیلو عضله‌ي بدن خود، بـه سوزاندن ۶ کالری اضافه در روز نیاز دارید بدون آنکه اصلا لازم باشد کاری انجام بدهید. مـا بشما پیشنهاد نمیکنیم کـه از حد متوسط فراتر بروید.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

اما افزودن چند کیلو گرم بـه وزنه‌هایي کـه در طول روز با آن‌ها تمرین میکنید میتواند بـه آب کردن کالری‌ها – و چربی‌هاي غیرضروری – بدون تلاش اضافی کمک کند.

 

پروتئین‌ هاي بدون چربی بخورید

ماهی، مرغ، … این گوشت ها سرشار از پروتئین و دارای چربی پایین هستند، یعنی عضله‌سازی میکنند و انرژی شـما را تقویت خواهند کرد، بدون آنکه نیاز باشد تلاش غیرمتعارفی انجام دهید.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

و اگر باید گوشت قرمز بخورید، فقط گوشت حیوانات علف خورده را انتخاب کنید؛ چون سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ اسـت، کـه میتواند بـه کاهش اندازه‌ي دور کمر کمک کند.

 

حرکت دوچرخه زدن با پا را انجام دهید

روی پشت خود دراز بکشید و دست‌هاي‌تان را پشت سرتان بگذارید، مثل حالتی کـه در کرانچ بخود میگیرید، پاهای‌تان را بالا بیاورید و بـه اندازه‌ي یک زاویه‌ي ۹۰ درجه خم کنید.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

پاهای تان را طوری عقب و جلو ببرید کـه انگار در حال رکاب زدن روی دوچرخه هستید. وقتی اینکار را انجام میدهید هم زمان قسمت بالای میان تنه‌ي خودرا نیز هم زمان با حرکت پاهای‌تان بپیچانید. وقتی بـه این حرکت مسلط شوید، دیگر هرگز از یادتان نخواهد رفت. درست عین دوچرخه‌ سواری اسـت!

 

مراقب باشید

بررت توضیح میدهد کـه: با قرار دادن دست‌هاي‌تان پشت سر و بالا کشیدن خودتان در حالت دراز و نشست، با مشکلات گردن زیادی مواجه خواهید شد و حتی ممکن اسـت دچار کشیدگی عضله‌ي گردن بشوید.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

اگر بـه خودتان آسیب بزنید، تمرینات شکم برای‌تان دردناک خواهند شد، و دیگر آن‌ها را کمتر انجام خواهید داد. و بدون انجام تمرینات شکم، هیچوقت شاهد ظاهر شدن سیکس پک یا داشتن شکمی شش تکه نخواهید بود.

 

در طول هر تمرین حرکت کششی انجام بدهید

پیرو نکته‌ي قبل، همیشه در آغاز هر حرکت تمرینی حرکات کششی انجام دهید. تمرین‌هاي شکم از حرکت ستون فقرات استفاده می کنند و بهمین خاطر کش آمدن گردن یا کمرتان ممکن اسـت خیلی آسان اتفاق بیفتد.

توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه

با انعطاف پذیر ماندن از طریق انجام حرکات کششی احتمال آسیب دیدن را کم می‌کنیدو احتمال انجام تمرینهای منظم را افزایش می دهید.

 

نوشته توصیه های موثر برای ساختن سیکس پک یا شکم شش تکه اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)


استوری های بازیگران ایرانی 

در اینبخش و بر طبق روال همیشگی مان، آخرین استوری هاي بازیگران ایرانی و همچنین چهره هاي معروف ایرانی را دریک مطلب بـه اشتراک میگذاریم، دراین قسمت از سلفی در آسانسور هستی مهدوی و حرف هاي تکراری پرستو صالحی گرفته تا استوری جالب محمدرضا گلزار در گذر زمان، آخرین و محبوب ترین استوری ها را جمع آوری کرده ایم. با مجله پارس ناز همراه باشید.

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

استوری هستی مهدوی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

مهناز افشار

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

الهه حصاری

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

استوری جوانه دلشاد

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

پرستو صالحی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

مریم معصومی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

سید علی صالحی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

رضا گلزار

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

سارا منجزی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

سحر قریشی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

محسن افشانی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

بهاره رهنما

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

آزاده نامداری

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

مهراب قاسمخانی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

مهراب قاسمخانی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

سحر قریشی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

بهاره افشاری

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

فریبا نادری

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

استوری کمند امیرسلیمانی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

میلاد کی مرام

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

نیوشا ضیغمی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

استوری آرام جعفری

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

حسین سلیمانی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

استوری حدیث فولادوند

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

صبا راد

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

مهناز افشار

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

سیاوش خیرابی

استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26)

زانیار خسروی

 

 

نوشته استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (26) اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان


مصاحبه جذاب و خواندنی یاس | از زیر زمین پرواز به آسمان 

امروز مصاحبه کامل، جذاب و خواندنی یاسر بختیاری با نام هنری یاس را آماده کرده ایم. این مصاحبه توسط مجری معروف اردشیر احمدی تنظیم شده، یاس در این مصاحبه از خودش، زندگی شخصی و فعالیت های هنری اش سخن می گوید، وی هم چنین از مجاز بودن و یا غیر مجاز بودن خود هم حرف می زند. در ادامه با مجله اینترنتی پارس ناز همراه باشید تا این گفت و گوی جذاب را مطالعه کنیم.

 

اردشیر احمدی: مهمان امروز برنامه ما یکی از پایه گذاران اصلی رپ فارسی در ایران است. ما او را با سبک منحصر به فرد اجتماعی اش می شناسیم، بطوریکه حالا هر کسی که سبک اجتماعی را پیش می گیرد ما اول نام او را به یاد می آوریم. مهمان این برنامه: یاس.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

سخته حرفم رسیده وقت رفتن، گذشت اون روزا تو حرفا بودی حرف اول

حس می کردم اخیرا حرفات با خراشه، اونجا بود که فهمیدم این قصه آخراشه

وقته رفتنِ و وقت دفنِ قلبمِ، وخودت میدونی تمومه الکی جو نده

حرف های تلخت هم که نمکه زخممِ، و تنها دلخوشیم به قلمِ دستمِ

 

خوب یاسر جان خوش آمدی

– مرسی، قربانت

 

چرا اسم یاس رو به عنوان اسم هنری انتخاب کردی؟

 

– چون منو تو خونه یاس صدا می کردن، از قدیم تو خونه بهم می گفتن یاس. بعد حس کردم برای مسیری که انتخاب کردم، برای هدفی که انتخاب کردم اسم یاس خیلی مناسب باشه.

 

اسم خودت هم اسم کوتاهی هست (یاسر). کوتاه تر کردی این اسم رو؟

 

– آره، به نظر من یاسر واسه اون سبکی که ما داریم خیلی جالب نیست. ما جالب تره که یک اسم مستعار داشته باشیم که خیلی راحت تر ادا بشه اسم، یاس خیلی بهتر رو زبون می چرخه.

 

بیوگرافی یاس

یاسر بختیاری متولد 30 خرداد 1361 در تهران. دوران کودکی اش را در خیابان ناصر خسرو گذراند، او هنگامی که 16 سال داشت از طریق سی دی هایی که پدرش پس از بازگشت از سفرهای کاری می آورد به رپ علاقه مند شد. اولین رپری که یاسر با او آشنا شد و تحت تاثیر موسیقی و کلام اش قرار گرفت توپاک بود. هنگامی که یاسر 17 سال داشت، با یک تراژدی تلخ رو به رو شد، یاسر هفده ساله در آغاز جوانی پدر خود را از دست داد.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

شرایط سخت بعد از فوت پدر یاس، از یاسر کوهی غم ساخت و باعث شد تا به نوشتن شعر روی آورد. پس از حادثه مرگبار بم، یاسر تحت تاثیر این فاجعه شعری نوشت، و آن را به صورت رپ اجرا کرد. این آهنگ نقطه شروع کار هنری وی بود.

 

او اکنون به قدرت و پتانسیل درونی خود برای ایجاد رابطه با هم وطنان اش پی برده است. و می خواهد صدایش را به عموم برساند.به گزارش پارس ناز وی در همان دوران برای کسب مجوز راهرو های وزارت فرهنگ و ارشاد را بارها طی می کند.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

اما هربار با شکست موجه می شود، تا اینکه سماجت و نیت او بالاخره به ثمره می رسد و موفق به دریافت مجوز تعریف شده و استثنایی برای انتشار تعدادی از کار هایش می شود.اخبار هنرمندان سایت پارس ناز یاس هیچگاه فحاشی نمی کند و از خشونت و روابط جنسی هم نمی خواند، آهنگ های او معمولا با بیان یک معضل اجتماعی شروع می شود و آن معضل را به چالش می کشد، اما نکته قابل توجه این است که، یاس همیشه امید تزریق می کند و قول فردایی بهتر را می دهد.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

پس از انتشار فیلم جنجالی 300، که مورد خشم بسیاری از ایرانیان قرار گرفت، یاس با ارائه آهنگی تحت عنوان هویت من اعتراض هم نسل هایش به این فیلم ضد ایرانی را اذعان داشت. این آهنگ احساس ملی میهنی را در بسیاری از رپرها و دیگر خواننده ها شکوفا کرد. او یکی از معدود خواننده های زیر زمینی هست که هدف مند عمل می کند، یاس برای آینده خیلی هدف دارد.

 

خب ما شنیدیم که شما تنها رپر مجاز ایران هستی این حرف صحت دارد؟

 

– خب مجاز رو بخوای از چه دیدی بهش نگاه بکنی…

 

وزارت ارشاد شما رو تایید می کند؟

– نه

 

خوب یعنی کارهات رو نمی تونی تکثیر کنی به صورت سی دی؟

 

– نه دیگه، من کلا مجاز اگه بخای حساب بکنی، من کسی بودم که رپ رو توی خانواده ها آوردم. واین باعث شد که یه مقداری از دیدگاه مردم مجاز باشم ولی خب میشه گفت از دیدگاه مسئولین هنوز مجاز نیستم، چون رپ مجاز نیست.

 

اما یک سری مصاحبه هایی رو دیدیم با مجله های داخل ایران، که بقیه نمی توانند و به نسبت سایر رپرها شما مجاز تر هستی

 

– من خودمم موندم توش، بعضی وقت ها واقعابه این فکر می کنم.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

یاس نزدیک به 4 میلیون فالوور در اینستاگرام دارد

 

امیدی داری که یک روز واقعا مجاز باشی؟ یا سبک رپ مجاز شود؟

 

– فکر نمی کنم. چون میدونی توی رپ کلمه ای به نام سانسور معنایی نداره، وقتی از رپر بخوای سانسور بکنه متن ها و تکست هاش رو، مثل این می مونه که بهش توهین کرده باشی.

 

تا حالا پیگیر بوده ایکه به نوعی مجوز بگیری که کارهات رو بتوانی در ایران تکثیر کنی و کنسرت بذاری؟

 

– تقریبا 8 یا 9 سال پیش، در شروع داستان، رفتیم دنبالش که بتونیم مجاز کار کنیم. ولی متاسفانه جواب درستی رو دریافت نکردیم. این سبک تهاجم فرهنگی محسوب می شد البته از دید مسئولین این طور بود. 

 

اگر الان اقدام کنی؟

 

– نمی رم، یعنی ترجیح می دم که دیگه دنبالش نباشم بخاطر اینکه حس می کنم اون نتیجه ای که واقعا من می تونم بگیرم رو توی این سیستم زیر زمینی می تونم دریافت کنم نه سیستم مجاز.

 

در کاری که فعالیت می کنی درآمدی نداری؟

– نه اصلا

 

تا به حال از رپ درآمدی نداشتی؟

– از رپ درآمد خاصی رو نداشتم، البته متاسفم که این حرف رو می زنم اما رپ، هیپ هاپ یعنی رسیدن به آرزوها، رسیدن به پول ولی متاسفانه ما نتونستیم. مثلا حالا نهایت کسب درآمدت اینه که شعرت و تکستی که می نویسی رو بفروشی یا نظارت ضبط کسی رو داشته باشی، درآمدها بیشتر این طور هستن. اگر می تونستم کنسرت بذارم خیلی خوب می تونستم بیزینس بکنم، خیلی

 

و اون هم مستلزم این هست که مجاز باشی؟

– بله، 100 در 100

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

می گی بازم کنار هم دیگه واژه بچین؟ راجع به چی؟

خب باشه بشین، چشاتو باز کن یه لحظه مال من باش

یه لحظه بیا توی حس و حال من باش

پس میکروفن رو به دست من تو بده بگم

از این زمونه و از دلی که تکه تکه ست

هر آهنگ منم مساوی با ذکر یک درد

خب جز اینم ندارم فکر بهتر

از جومونگی بگم که شده سمبل رشادت

ایران براش شده مثل صندوق تجارت

پس هنرمند وطن الان کجاست نیست؟

اون تو زیر زمین می خونه چون که مجار نیست…

 

خب برگردیم به عقب، یعنی شروع کارت، آهنگ های شاد می خوندی، دلیل این تغییر سبک چه چیزی بود؟

 

– منظور از آهنگ های شاد، فکر کنم بی تو دیگه نه اصلا و هانی و اینها باشه، خب من بازم از این کارها می کنم آهنگ های شاد هم می خونم.

 

نظرت درباره رپ شیش و هشت چه چیزی هست؟ اصلا میشه رپ حساب کرد این نوع خوندن رو؟

 

– ببین به نظر من باید باشه. من هیچ مشکلی ندارم با این سبک. چرا فقط یه نفر بیاد مردم رو بخواد حالا با رپ یاد مشکلات شون بندازه، یا بخواد از دردها صحبت بکنه، یک نفر هم می تونه مردم رو شاد بکنه، می تونه بهشون فاز مثبت بده. من مخالفتی با اون سبک ندارم.

 

رابطه تو با رپرهای دیگه چطور هست؟

– خوبه

 

ما گاهی وقت ها می شنویم که میگن با کسی مشکل داری…

 

– بچه ها با هم دیگه مشکل دارن، ببین هم صنف ها همیشه با هم مشکل دارن. حالا شما بخوای بگی رپ، ولی خوشبختانه من با بچه ها رابطه خوبی دارم. چون اگر رابطه ها بد باشه مردم به این نتیجه مرسن که نباید روی هنرمند های سبک رپ حساب باز کنن.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

در نزن که بازه در واسه حرفای تازه تر

سواره کلمات بشیم کم کم اگه پایه ای بشین ترکم

دربست بریم به مرکز و مرهم بدیم به هر زخم و

هر کس که سیر از درد و پس حرکت به زیر هم کف

چپ و راست به هر در زدیم سبک رپ و راک و از دست ندیم

مثل برق و باد و از هر طریق درد و رنج مارو هرکس ندید

میدونی که کسی پشت ما نیست واسه دستگیریم مژدگانیست

پس میشه رشد ما ریسک، ولی اینا مانع رشد ما نیست

مغزم سراسر تو فکر نو نبضم هماهنگ با مترونوم تو

میبینی دستم میکروفون وخوب میخونم این و رو ریتم تند و هوو

اینه سلاحه دستمو میاد از سینه صدای خستم

وقتشه همه با هم یکی بشیم حرف قلب و راحت بگیم

 

به نظرت تاثیر موسیقی رپ که در حیطه اون کار می کنی چه تاثیراتی روی جامعه ای مثل ایران دارد؟

 

– می تونه تاثیرگذار ترین سلاح باشه برای اجتماع، کلا چیزی که استایل زیر زمینی داشته باشه، بیشتر مردم بهش توجه می کنن. و می تونه واقعا تاثیر گذار باشه برای مردم حالا بستگی به حرف هایی داره که تو داری توی رپ می زنی.

 

بعضی ها می گن کاسه داغ تر از آش شدی، یاسر جان نظر خودت چیه درباره این حرف هایی که یک سری می زنند؟

 

– این برمی گرده به این که، واقعا مردم فکر می کنن که من زندگی خیلی خوبی دارم با لای پر قو بزرگ شدم. و این چیزهایی که من می گم فقط یک شعری هست که خونده می شه من زندگی خوبی نداشتم واقعا تجربیاتی که تا الان کسب کردم اکثریت تلخ بوده و همین سختی ها بود که از من یاس رو ساخت.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

سختی ها بود که از من یاس رو ساخت

 

در آخر هم یاس خودش چه موسیقی هایی گوش میده؟

– من همه جور موسیقی گوش میدم.

 

مرسی یاسر جان از اینکه این چند دقیقه با ما بودی

– نوکرتم.

 

و در آخر نیز:

مروری داریم بر آخرین فعالیت های اینستاگرامی یاسر بختیاری و از اخبار او بیشتر با خبر می شویم، البته قبلا یک بررسی کلی درباره فعالیت های مجازی او داشته ایم که با مراجعه به لینک های پیشنهادی که در آخر مطلب مشاهده می کنید می توانید آن مقاله را نیز مطالعه کنید.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

بدون متن

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

یاسر بختیاری درباره این عکی نوشت: بزور هم که شده بخند همیشه

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

بدون متن

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

یاسر بختیاری درباره این عکس نوشت: کلی انگیزه دارم و کیف کوک.

مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان

اختصاصی از مجله اینترنتی پارس ناز

 

نوشته مصاحبه جذاب با یاس + بیوگرافی یاسر بختیاری | از زیر زمین پرواز به آسمان اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان


تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی 

دراین قسمت تیپ و استایل جدید و پاییزی بازیگران و چهره هاي معروف ایرانی را جمع آوری کرده ایم. دراین قسمت از نخستین روزهای مدرسه فرزندان این چهره هاي معروف گرفته تا استایل هاي جدید انها در پاییز 97 را مرور می‌کنیم، از تیشرت اهواز مارک ارسلان قاسمی گرفته تا تیپ و گریم عجیب باران کوثری با مو هاي قرمز، تیپ جدید بازیگران ایرانی را مرور می‌کنیم.

 

1. آقا آرتا جهانبخش خوشتیپ پسر بابک جهانبخش کـه امسال بـه کلاس اول رفته.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

2. پارمیدا خانم بامزه دختر آرزو افشار هم کلاس اولی بود.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

3. هانی نوروزی پسر مرحوم هادی نوروزی هم سال تحصیلی امسال را بدون همراهی پدرش شروع کرده.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

4. ایشون هم دختر خانم افشین سنگ چاپ بازیگر سینما و تلویزیون هستن.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

5. یه عکس زیر خاکی از سیاوش خیرابی و استایل خفن اون روز ها. از اون عکسها کـه از پیدا کردنشون پشیمون میشیم و قصد سوزوندنشون رو داریم.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

6. جشن تولد لاکچری و سه نفره آقا رضا قوچان نژاد و خانواده.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

7. آقا مهدی طارمی کلاه کج با انگشتری در انگشت اشاره و ساعت رولکس.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

8. سویل خانم افشانی و حالا موقعشه کـه از اینا از اینا 1…2…3…4.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

مراسم اکران فیلم هشتگ بـه کارگردانی رحیم بهبودی‌فر و با بازی نیوشا ضیغمی و بهاره رهنما در نقش زن و شوهر کـه عکس هاي اونارو در مطالب قبل آوردیم، برگزار شده کـه چندتا عکس از این مراسم را می‌بینید. نیوشا ضیغمی با مانتوی چین چینی و کیف و کفش ست.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

10. بهاره رهنما و همسرجان دراین مراسم.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

11. ارسلان قاسمی هم کـه یکی دیگه از بازیگران این فیلمه بـه یاد شهدای حادثه تروریستی اهواز، با تی‌شرت هشتگ اهواز دراین مراسم شرکت کرد.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

12. داریوش فرضیایی یا همان عمو پورنگ خودمون با تیپ و بک گراند پاییزی.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

13. امید حاجیلی خردلی درکنار تابلوی استاد شجریان.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

14. بابک جهانبخش و حاج خانم هم بعد از رسوندن آرتا بـه مدرسه خودشونو بـه یه صبحونه دو نفره دعوت کردن.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

15. اوضاع داره یه جوری میشه کـه دیگه کم کم آقایون جای خانمها نقش بازی میکنن و خانمها هم جای آقایون.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

16. بهنام بانیِ خیره بـه افق.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

17. رامین راستاد و دوستای پرسپولیسیش قبل از بازی دربی.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

18. فریبا کوثری با لاک هاي ست شده با پیراهن برادرش «کـه مطمئناً تصادفی بوده اسـت!».

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

19. حدیث فولادوند و پرستو صالحی.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

20. چندتا از بازیگران و عوامل سریال دلدادگان کـه هر شب از شبکه سه پخش میشه.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

21. آقایان بهمن دان و همایون ارشادی از پیشکسوتان تلویزیون و سینما.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

22. خاطره اسدی با مانتو پرتره اي در فرنگ.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

23. حدیثه تهرانی با کلاه و دستمال گردن در کشور آلمان.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

24. بارانلی با مو هاي قرمز.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

25. مهران احمدی با تیپ شیک و یک دست مشکی.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

26. پگاه آهنگرانی عزیز با کتونی هایي کـه آدم را یاد فیلم بچه هاي آسمان میندازه.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

27. سیروان خسروی با لباسی کـه با پارچه هاي روبالشی مادر بزرگش دوخته شده.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

28. لیلا زارع بازیگر سریال ممنوعه کـه قراره از هفته بعد پس از وقفه چند هفته اي دوباره پخش بشه.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

29. عباس غزالی و پیراهن پردار و اکسسوری هایش.

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان

30. هدی زین العابدین و تیپ ترکیبی جین و مشکی.

 

نوشته تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟


مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ 

امروز درباره بیمه بیکاری و همچنین مدارک مورد نیاز و شرایط لازم برای دریافت این بیمه صحبت می‌کنیم. با توجه بـه شرایط کنونی و فشارها و ریاضت هاي اقتصادی خیلی از افراد بـه دنبال بیمه بیکاری هستند اما از چگونگی آن اطلاعات چندانی ندارند. مـا دراین مقاله از 0 تا 100 بشما توضیح خواهیم داد کـه چـه کارهایی انجام دهید تا بیمه بیکاری دریافت کنید. با پارس ناز همراه باشید.

 

بیمه بیکاری یک حق برای کارگران در قالب قانون کار بوده و مجردان بـه مدت 36ماه و متاهلان بـه مدت 50ماه میتوانند بیمه بیکاری دریافت کنند. هر میزان سابقه پرداخت حق بیمه شـما بـه تامینِ اجتماعی بیشتر باشد مبلغ دریافتی بیمۀ بیکاری و دریافت سقف ماهانه افزایش خواهد یافت.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

مثلاً کارگر مجردی کـه بیش از 120 ماه سابقۀ پرداخت حقِ بیمه داشته باشد 12 ماه بیمه بیکاری براساس حداقل حقوق همان سالی کـه بیکار شده اسـت دریافت می‌کند.این میزان برای متاهلان 26 ماه اسـت. سال 1396 بیش از 220 هزار نفر درسراسر کشور بیمۀ بیکاری دریافت کردند و این راهی برای پوشش عده اي از هزینه هاي زندگی کارگرانی اسـت کـه بـه صورت ناخواسته از کار بیکار میشوند.

 

حداقل مبلغ بیمه بیکاری درسال 1397 نیز حدود 950 هزار تومان درماه اسـت کـه برای مشمولان هر 2 ماه یکبار بـه حساب آن ها نزد بانک رفاه واریز می‌شود. خبر خوشی کـه برای مقرری بگیران بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی درسال 1397 اعلام شد مربوط بـه رای دیوان عدالت اداری اسـت.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

از این پس اگر شـما بـه منظور ثبت حضور و غیاب کامپیوتری در ادارات کار مراکز استان ها ‌«کـه باید هرماه انجام دهید تا بیمه بیکاری شـما از سوی سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود» تاخیر 45 دقیقه اي داشته باشید این تاخیر منجر بـه قطع مقرری بیمه بیکاری شـما نخواهد شد. خوب. صحبت از بیمه بیکاری شد. بد نیست درباره مدارک شرایط و شیوه دریافت آن اطلاعاتی دراختیار کاربران عزیز قرار دهیم.

 

شرایط دریافت بیمه بیکاری چیست؟

هر کارگری کـه سابقۀ پرداخت بیمۀ تامین اجتماعی ماهانه را بر اساس فهرست کارفرما «بیمه اجباری» داشته باشد می‌تواند براساس میزان سابقه و مبلغ پرداختی از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

بیمه بیکاری بـه افرادی تعلق می‌گیرد کـه بدون میل و اراده خود و بدلیل تغییر درساختار کارگاه اقتصادی مربوط بیکار شده باشند. بنابر این کارگری کـه بـه میل خود کار را ترک کند از این مزایا بهرمند نمیشود.

 

ترک غیر ارادی کارگر یعنی چی؟

دراصل غیر ارادی بودن بیکاری ملاک اصلی برخورداری از حمایتهای بیمه بیکاری اسـت وکسی خودش کارش را ترک کند شرایط دریافت بیمه بیکاری را نخواهد داشت.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

تشخیص ارادی و غیر ارادی بودی بیکاری بیمه شدگان برعهده کمیته اي متشکل از نمایندگان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمانِ تامین اجتماعی اسـت وشعب تامین اجتماعی بر اساس معرفی ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی درخصوص برقراری مقرری بیمۀ بیکاری برای بیمه شدگان اقدام می‌کنند.

 

چقدر کارگر از زمان بیکار شدن فرصت دارد تا خود را معرفی کند؟

 

زمان گزارش بیکاری برای دریافت مقرری بیمه بیکاری بیمه شده اي کـه کار خودرا بـه‌صورت غیر ارادی ازدست می‌دهد برای دریافت مقرری بیمه بیکاری باید حداکثر ظرف مدت 1 ماه از تاریخ بیکاری موضوع رابه واحدهای اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی اطلاع دهد و آمادگی خودرا برای اشتغال بکار تخصصی خود و یا کار مشابه آن اعلام کند.

 

آیا کارفرما باید معرفی نامه صادر کند؟

بله. کارفرما شـما باید در نامه اي بـه اداره کار مرکزی استان، دلیل بیکار شدن ناخواسته شـما رابا درج زمان، بـه صورت مکتوب اعلام کند.

 

آیا به بیمه شدگان اختیاری هم بیمه بیکاری تعلق می گیرد؟

خیر.

 

فرق بیمه بیکاری با بیمه تکمیلی چیست؟

ارتباطی ندارد.

 

من 15 سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و اخیرا بیکار شدم. چه مدت مقرری بیمه بیکاری به بنده پرداخت می شود؟

 

مبلغ و ماه هاي پرداختی را تامین اجتماعی ارزیابی می‌کند و بین متاهلان و مجردان متفاوت اسـت.

 

فرق بیمه بیکاری با بیمه اختیاری چیست؟

ارتباطی ندارد. بیمه اختیاری برای افراد خود اشتغال «خویش فرما» اسـت کـه در صورت بیکار شدن بـه ان ها مقرری بیکاری پرداخت نمیشود.

 

اگر بیش از 1 ماه از زمان بیکار شدن گذشته باشد چه باید کرد؟

باید با شرح دلایل متقن و نامه کارفرما بـه شعبه تامین اجتماعی کـه کد کارگاه کارفرما در انجا قرار داد مراجعه کنید.

 

آیا قرارداد کارگر با کارفرما برای تشکیل پرونده بیمه بیکاری ضروری است؟

بله.

 

آیا فیش حقوق کارگر برای تشکیل پرونده بیمه بیکاری ضروری است؟

طبق معمول خیر. نامه کارفرما کفایت میکند.

 


 

شرایط دریافت بیمه بیکاری

با توجه بـه انچه گفته شد بیمه شدگان بیکار در صورت احراز شرایط زیر استحقاقِ دریافت مقرری بیمه بیکاری را دارند.

 

= مشمول قانون کار و قانون تامین اجتماعی باشند.

= بـه صورت غیر ارادی از کار اخراج شده باشند

= تبعه کشور هـای خارجی نباشند.

= مستمری بگیر بازنشسته و یا از کار افتاده کلی نباشند.

= بیمه شده قبل از بیکار شدن حداقل شش ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد.

= در صورت اتمام قرارداد بیکار شدن حداقل 1 سال سابقه نیاز اسـت.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

بیمه شدگانی کـه بعلت بروز حوادث غیرمترقبه مانند سیل – جنگ – زمين لرزه و آتش سوزی بیکار میشوند برای دریافت مقرری بیکاری نیاز بـه داشتن حداقل سابقۀ پرداخت حق بیمه ندارند وحتی اگر در روز اول کار بر اثر این حوادث بیکار شوند میتوانند مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

بیمه شدگان باید در دوره هاي کارآموزی و سوادآموزی کـه از سوی ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی ونهضت سوادآموزی برگزار میشود شرکت کنند و هردو ماه یک‌بار گواهی لازم دراین زمینه رابه شعب تامین اجتماعی ارائه کنند. «این قضیه درسال هاي اخیر برگزار نمیشود»

 

مقرری بیمه بیکاری روزانه چند تومان است ؟

میزان مقرری روزانه بیمه بیکاری 55 درصد متوسط مزد یا حقوق و یا کارمزد روزانه بیمه شده اسـت. بـه مقرری افراد متاهل و متکفل بـه ازای هر یک از افراد تحت تکفل «حداکثر تا چهار نفر» 10درصد حداقل دست مزد زمان بیکاری «شروع بیکاری» افزوده میشود.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

اما در هر حال میزان مقرری بیکاری نباید از حداقل دست مزد تعیین شده برای هرسال کمتر و از 80 درصد متوسط مزد یا حقوق بیمه شده بیشتر باشد. متوسط مزد یا حقوق روزانه بیمه شده کـه مبنای تعیین مقرری بیکاری اسـت از طریق تقسیم جمع کل دریافتی مبنای کسر حق بیمه ظرف ۹۰90 روز قبل از شروع بیکاری بر روزهای کار بیمه شده دراین مدت ارزیابی میشود.

 

در چه صورت بیمه بیکاری قطع می شود ؟

بیمه شده مجددا بکار اشتغال یابد. بیمه شده بیکار بدون پوزش موجه از شرکت در دورههای کارآموزی یا سواد آموزی خودداری کند. بیمه شده بیکار از قبول شغل تخصصی خود یا شغل مشابه پیشنهادی خودداری کند.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

بیمه شده بیکار مشمول استفاده از مستمری بازنشستگی و یا از کارافتادگی کلی شود و یا فوت نماید. بیمه شده با دریافت مزد ایام بلاتکلیفی بکار اولیه برگردد.مدت زمان استحقاقی بیمه شده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری خاتمه یابد.

 


 

مدارک لازم برای دریافت بیمه بیکاری

= اصل و کپی یک سال آخر قرارداد کار یا رای صادر شده

= عکس ۴*۳ جدید «۴ قطعه»

= اصل و کپی مدرک تحصیلی یا مدرک فنی

= اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه

= اصل و کپی کارت ملی

= اصل و کپی گواهی کار از شرکت

= اصل و کپی کارت پایان خدمت «برای آقایان»

= پوشه روغنی «یک جلد»

= کپی صفحه اول دفترچه بیمه

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره شرایط جدید و پاسخ بـه پرسش هاي متداول بـه سایت سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید. اگر با سوالی روبه‌رو شدید تقاضای هاي خودرا با شرح وضعیت کاری خود کامنت کرده تا بررسی شود.

 


 

نکات قابل توجه در بیمه بیکاری

مدت زمانِ دریافت بیمۀ بیکاری جز سوابق بیمه از نظر بازنشستگی و از کار افتادگی محسوب میشود ودریافت بیمه بیکاری نه تنها آسيب اي بـه بازنشستگی نمی‌زند بلکه زمان دریافت بیمه بیکاری بعنوان سابقه بیمه برای بازنشستگی در نظر گرفته میشود. مقرری بیمه بیکاری افراد واجد شرایط از روز اول بیکاری قابل پرداخت اسـت حتی اگر مراحل اداری در اداره کار چندین ماه طول بکشد.

 

دریافت مقرری بیمه بیکاری مانع از دریافت مستمری از کار افتادگی جزئی نمی‌شود. در صورت بیکاری زن و شوهر بیمه شده هردو از مقرری بیمه بیکاری برخوردار میشوند. درصورتی کـه پس از پرداخت مقرری بیمه بیکاری بـه بیمه شده اي مشخص شود کـه بیکاری بیمه شده ناشی از اراده شخصی وی بوده اسـت بیمه شده باید وجوه دریافتی بعنوان مقرری بیمه بیکاری رابه سازمان تامین اجتماعی بازپرداخت نماید.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

همچنین بیمه شدگانی کـه با دریافت مزد ایام بلاتکلیفی بکار قبلی خود باز می‌گردند نیز باید مبالغ دریافتی رابه تامین اجتماعی برگردانند.چنانچه بیمه شده بیکار اشتغال مجدد خودرا اعلام نکند و علی رغم اشتغال همان‌ گونه بـه دریافت مقرری بیمه بیکاری ادامه دهد باید مقرری دریافتی از زمان اشتغال رابه تامین اجتماعی برگرداند.

 

بیمه شدگانی کـه وفق مقررات قانون کار و حسب آراء صادره از مراجع حل اختلاف مقرر دراین قانون بدلیل قصور در انجام وظایف محوله و یا نقض آیین نامه هاي انضباطی کارگاه توسط کارفرما اخراج گردیده اند مستحق دریافت مقرری بیمه بیکاری نخواهند بود. کارگران فصلی درصورتی کـه صرفا در اثنای فصل کار اخراج گردیده و بیکاری آن ها بلا اراده تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.

 

بیکاران دارای قرارداد کار با مدت معین در صورتی کـه بر اساس رای مراجع حل اختلاف در اثنای مدت قرارداد اخراج گردیده باشند، مشمول استفاده از بیمه بیکاری خواهند بود. چنانچه بیمه شده درپایان قرارداد کار بیکار شود داشتن 1 سال سابقه پرداخت حق بیمه درآخرین کارگاه الزامی اسـت. بـه مدیر عامل شرکت ها حقوق ایام بیکاری تعلق نمیگیرد:

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

برطبق قوانین بیمه بیکاری تامین اجتماعی پرداخت حقوق بـه مدیر عامل شرکت ها وبیمه پردازی آن ها اختیاری بوده و اجباری نیست مشمول قوانینِ بیکاری نبوده و می‌توان در صورت درج نام مدیرعامل در فهرست بیمه 3 درصد بیمه بیکاری را از حقوق وی کسر ننمود. در هر حال مدیر عامل شرکت حتی در صورت بیکاری مشمول دریافت حقوق ایام بیکاری نخواهد بود.

 


 

علل قطع شدن بیمه بیکاری

در شرایط زیر حقوق بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد و یا منجر بـه قطع بیمه بیکاری میشود بیمه شده مجددا بکار اشتغال یابد. بیمه شده بیکار بدون پوزش موجه از شرکت در دوره هاي کارآموزی یا سوادآموزی خودداری کند.

مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟

بیمه شده بی کار از قبول شغل تخصصی خود یا شغل مشابه پیشنهادی خودداری کند. بیمه شده بیکار مشمول استفاده از مستمری بازنشستگی و یا از کارافتادگی کلی شود و یا فوت نماید. بیمه شده با دریافت مزد ایام بلاتکلیفی بکار اولیه برگردد. مدت زمانِ استحقاقی بیمه شده برای دریافت مقرری بیمۀ بیکاری خاتمه یابد.

 

نوشته مدارک و نحوه دریافت بیمه بیکاری | چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد


درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن 

در اینبخش درمان هاي خانگی گردن درد و همچنین گرفتگی عضلات گردن را جمع آوری کرده ایم. تقریباً همه مـا با معضل گردن درد و گرفتگی گردن دست و پنجه نرم می‌کنیم، کارمند هستیم و یا این کـه بـه واسطه شغلی کـه داریم مدت هاي زیادی ایستاده و یا نشسته ایم و وزن سر موجب درد و گرفتگی گردن می شود، در ادامه چندین درمان موثر برای رفع این درد اذيت دهنده را آورده ایم با مـا همراه باشید.

 

آیا خیلی وقتها شـما هم روی صندلی خوابتان میبرد و وقتی بیدار میشوید می بینید چانه‌ تان روی قفسه سینه‌ تان آمده اسـت؟ یا اینکه گوشی تلفن را بین شانه و گردنتان قرار میدهید و مدت‌ ها صحبت می کنید؟ یا اینکه بـه حالت ایستاده موهایتان را در سینک ظرف‌ شویی می‌شویید؟

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

همه این عادتها باعث کشیدگی گردن میشوند وحرکت دادن گردن رابه دو طرف دشوار میکنند و بنابر این، باعث ایجاد درد و ناراحتی می شوند. گرفتگی گردن طبق معمول بدلیل پیچ خوردگی و کشیدگی ماهیچه‌ ها اسپوندیلوز گردن – عفونت مننژیت استفاده از بالش نامناسب عطسۀ شدید و غیره اتفاق می‌افتد.

 

کیسۀ یخ

چند قطعه یخ را خرد کنید ودر یک کیسه‌ ي زیپ‌ دار بریزید. گردن‌تان رابا حوله بپوشانید و کیسۀ یخ رابه مدت 10 الی 15 دقیقه روی گردنتان قرار دهید اینکار را هر 2 ساعت یک‌بار تکرار کنید.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

استفاده از کیسۀ یخ روش درمانی موثری اسـت کـه از بروز درد در ناحیۀ گردن پیشگیری می کند. یا اینکه میتوانید متناوبا از کمپرس سرد و گرم استفاده کنید. طی 48 الی 72 ساعت اول، از کیسه ي یخ و سپس از کمپرس گرم استفاده کنید.

 

ماساژ برای درمان گرفتگی گردن

دست‌ هایتان رابه هم بمالید تا گرم شوند. سپس با استفاده از نوک انگشتان گردنتان رابا حرکات دورانی ماساژ دهید تا تمام بخشهای گردن تحت فشار قرار گیرند.

 

پد گرمایی

یک شماره پد گرمایی «یا کیسه‌ي آب گرم» را زیر ناحیۀ دردناک گردن‌ تان قرار دهید. اینکار باعث می شود جریان خون درآن ناحیه افزایش یابد و درد بـه اندازه ي قابل توجهی کم شود. روش دیگر اینکه می توانید از پد گرمایی مرطوب استفاده کنید.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

درجۀ حرارت این وسیله قابل نظارت اسـت و میتوانید بـه مدت بیش‌تری ازآن استفاده کنید. بـه علاوه خودتان نیز می توانید با خیساندن یک حوله درآب داغ پد گرمایی بسازید. حوله را از دو طرف بچلانید تا آب اضافی ازآن خارج شود. سپس آنرا روی ناحیه‌ ي آسیب دیده بگذارید.

 

نمک اپسوم برای درمان گرفتگی گردن

مقداری نمک اپسوم رابه آب وان حمام‌ تان اضافه کنید ودر آن استراحت کنید. منیزیوم و نمک موجود در نمک اپسوم بـه تنظیم آنزیم‌ هاي مختلف در بدن انسان کمک می کنند و هم‌ چنین باعث افزایش جریان خون و کاهش تنش و استرس ماهیچه‌ ها می شوند.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

بـه علاوه جهت تقویت دستگاه ایمنی بدن و تسکین مشکل گرفتگی گردن می توانید روزانه از قرص‌ هاي منیزیوم « 310 الی 420 میلی گرم » استفاده کنید. یا اینکه میتوانید مواد غذایی غنی از منیزیوم نظیر موز را در رژیم غذاییتان افزایش دهید.

 

دوش آب گرم

گرفتن دوش آب گرم بـه مدت پنج دقیقه میتواند باعث تسکین گرفتگی گردن وایجاد حس آرامش شود. گردنتان را زیر دوش بگیرید و مدتی تکان نخورید.

 

سرکه سیب برای درمان گرفتگی گردن

1 شماره دستمال کاغذی رابه سرکه سیب آغشته کنید و روی گردن‌ تان بگذارید. اجازه دهید سرکه سیب بـه مدت دو ساعت روی گردنتان بماند. اینکار را روزی دو بار تکرار کنید. این روش درمانی برای تسکین گرفتگی گردن بسیار موثر اسـت.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

علاوه بر روش بالا 2 فنجان سرکه سیب را در آب وان حمام تان بریزید. بـه مدت 10 الی 15 دقیقه در وان حمام بمانید. اینکار را هرروز تکرار کنید تا بهبودی حاصل شود.

 

فلفل هندی

دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را گرم کنید و یک قاشق چای خوری پودر فلفل هندی رابه آن بیفزایید. این ترکیب را روی نواحی دردناک بمالید و آن ناحیه رابا باند ببندید. اجازه دهید این ترکیب بـه مدت 2 ساعت روی گردن‌تان بماند.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

هم‌ چنین می توانید از لوسیون یا کرم حاوی کپسایسین یا فلفل هندی نیز استفاده کنید. روش دیگر اینکه فلفل هندی رابه غذا هایتان اضافه کنید تا بـه فرایند درمان گرفتگی گردن‌تان سرعت داده شود.

 

زردچوبه برای درمان گرفتگی گردن

زردچوبه سرشار از خواص ضد التهابی کـه میتوانند ناراحتی و درد ناشی از گرفتگی گردن را کاهش دهند. با هر یک از روش هاي زیر می توانید از زردچوبه برای درمان گرفتگی گردن استفاده کنید  این چاشنی طبیعی را در آشپزی روزانه‌ تان بکار بگیرید. استفاده از زردچوبه در غذاها باعث میشود گرفتگی گردنتان از داخل درمان شود.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

یا اینکه میتوانید یک قاشق چای خوری زردچوبه را دریک فنجان شیر حل کنید. محلول شیر و زردچوبه رابه مدت چند دقیقه حرارت دهید. مقداری عسل نیز بـه آن بیفزایید و اجازه دهید کمی خنک شود. این نوشیدنی را روزی دو بار بنوشید. بـه علاوه، بعد از مشورت با دکتر میتوانید از کپسولهای زردچوبه نیز استفاده کنید.

 

تمرینات ورزشی گرفتگی گردن

برای مقابله با گرفتگی گردن باید از طیفی از حرکات ملایم و تمرینات ایزومتریک استفاده کنید. گردن‌تان رابه عقب حرکت دهید و هم‌زمان، با استفاده از هردو دست‌تان جلوی حرکت سرتان رابه عقب بگیرید. گردن‌تان رابه جلو حرکت دهید و با استفاده از کف دستان‌تان جلوی حرکت سرتان رابه سمت جلو بگیرید.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

گردن‌تان رابه سمت راست حرکت دهید و مانند 2 حرکت بالا با استفاده از کف دست راست از حرکت سرتان بـه سمت راست پیشگیری کنید. اینکار رابه سمت چپ نیز انجام دهید. گردنتان رابه صورت دورانی و بـه شکل شماره 8 حرکت دهید. باید بتدریج تنفس شکمی را تمرین کنید و یاد بگیرید. در برنامه‌ي کاری روزانه‌ تان باید مراقبه و تمرینات یوگا را نیز بگنجانید تا گرفتگی گردن‌ تان بر طرف شود.

 

ماساژ گردن با لبۀ قاشق

ناحیۀ دردناک گردنتان رابا مقداری روغن ماساژ دهید. سپس از شخصی تقاضای کنید با استفاده از لبه‌ هاي داخل قاشق گردنتان را ماساژ دهد «با قرار دادن لبه‌ هاي قاشق روی پوست آن رابا فشار ملایم بـه حرکت درآورد». این روش درمانی گرفتگی گردن را کم میکند و باعث التیام جریان خون درناحیۀ آسیب دیده می شود.

 

توجه: حتماً از شخص دیگری بخواهید اینکار را برایتان انجام دهد. بـه علاوه اینکار بـه منظور التیام جریان خون درنواحی آسیب دیده انجام می شود. فشار وارده نباید آنقدر باشد کـه بـه کبودی پوست منجر شود.

 

قرص منیزیوم

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

برای تقویت دستگاه ایمنی بدن می توانید قرص منیزیوم مصرف کنید. این ماده بـه تسکین گرفتگی گردن کمک میکند.

 

روغن نعناع فلفلی

منتول موجود در روغن نعناع فلفلی درد و ناراحتی ناشی از گرفتگی گردن را کاهش می دهد. 2 قاشق چای خوری روغن زیتون رابه مدت چند ثانیه در مایکروویو گرم کنید.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

حركاتی برای رفع گرفتگی گردن

 

چند قطره روغن نعناع فلفلی رابا روغن زیتون گرم ترکیب کنید و بـه آرامی روی گردن‌ تان ماساژ دهید. اینکار را روزی دو بار تکرار کنید.

 

روغن خوشبو «روغن عصاره‌ اي»

با استفاده از روغنهای خوشبو نظیر روغن کاج – روغن رزماری – یا روغن سرو کوهی گردن – ناحیۀ بالای کمر و شانه‌ هایتان را ماساژ دهید. بـه علاوه،میتوانید این روغن‌ هاي خوشبو رابه آب گرم وان حمام نیز اضافه کنید.

 

برگ کرفس

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

آب برگ کرفس برای درمان گرفتگی گردن بسیار مفید است

 

برای درمان درد ناشی از گرفتگی گردن می توانید مرتبا آب برگ کرفس بنوشید.

 

ساخت پماد ضد درد موضعی گردن درد

با ذوب و ترکیب کردن مقداری روغن نارگیل – موم زنبور عسل – روغن نعناع فلفلی و روغن اوکالیپتوس میتوانید پماد ضد درد خانگی موثری را تهیه کنید. اجازه دهید این ترکیب کمی خنک شود و سپس آنرا روی ناحیه‌ ي مورد نظر بمالید.

 

چای کیسه‌ اي بابونه

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

گرفتگی گردن را سریع درمان کنیم

 

کیسه‌ هاي چای کیسه‌  اي بابونه را می توانید بعنوان کمپرس گرم روی نواحی دردناک گردن بگذارید. اینکار باعث تسکین درد و گرفتگی ماهیچه میشود.

 

روغن اسطوخودوس برای گردن درد

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

 

گردن درد عصبی +چگونه گرفتگی گردن را در 1 دقیقه درمان کنیم

 

قرن‌ ها اسـت از این گیاه دارویی برای مقاصد مختلف دکتری استفاده میشود. مالیدن روغن اسطوخودوس روی نواحی دردناک گردن باعث تسکین درد و آرامش ماهیچه‌ هایتان می شود.

 

ترب کوهی برای درمان گرفتگی گردن

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

درمان گردن درد عصبی

 

برشهای تازۀ ترب کوهی را روی ناحیۀ دردناک گردن بگذارید و اندکی صبر کنید. اینکار باعث بی‌حس شدن ناحیه‌ي مورد نظر میشود ترب کوهی باعث ایجاد سوزش خفیف و قابل تحملی میشود کـه درد ناشی از گرفتگی گردن رابه شکل موثر کاهش می دهد.

 

منتول و کافور

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

درمان دارویی گرفتگی گردن

 

جهت تسکین درد و التهاب میتوانید از کرم‌ها، ژل‌ها، یا روغن‌هاي حاوی منتول و کافور استفاده کنید. هر دوی این داروهای گیاهی می توانند بـه التیام جریان خون کمک کنند بـه علاوه، اثر خنک کنندگی‌ شان نیز باعث ایجاد آرامش در ماهیچه می شود.

 

کندر برای درمان گرفتگی گردن

جهت خلاصی از شر درد گرفتگی گردن میتوانید مقداری روغن یا کرم حاوی کندر را هر 5 ساعت یک‌بار روی ناحیۀ مورد نظر بمالید. هم‌ چنین می توانید کپسولهای حاوی کندر نیز مصرف کنید.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

پماد برای گردن درد

 

روزی 3 بار بـه اندازۀ 150 میلی گرم کپسول اسید بوسولیک «عصارۀ کندر» مصرف کنید البته بعد از مشورت با دکتر و آگاهی از میزان مصرف مناسب خودتان.

 

ترکیب شاه‌ پسند و ریشۀ سنبل‌ الطیب و گل راعی

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

برای گردن درد چی خوبه

 

شاه‌ پسند ریشۀ سنبل‌ الطیب، و گل راعی را بجوشانید و داخل یک پارچۀ نخی یا رو بالشی بریزید. از این پارچه بعنوان کمپرس گرم روی ناحیۀ دردناک گردن استفاده کنید.

 

گیاه پنجۀ شیطان

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

روغن گیاهی برای گردن درد

 

اثر ضد التهابی گیاه پنجه‌ ي شیطان می تواند با درد ناشی از گرفتگی گردن مبارزه کند. این داروی گیاهی را می توانید بـه صورت کپسول نیز استفاده کنید. البته، بعد از مشورت با دکتر از کپسول گیاه پنجۀ شیطان مصرف کنید.

 

پودر ریشۀ آشواگاندا

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده‌ترین روشها برای درمان گردن درد

 

ازآن‌جا کـه مزۀ پودر ریشۀ آشواگاندا بسیار تلخ اسـت بهتر اسـت آن رابه صورت کپسول مصرف کنید «البته بعد از تایید دکتر». مصرف این داروی گیاهی میتواند ماهیچه‌ هایتان را آرام کند و باعث تسکین درد شود.

 

کارهایی کـه باید انجام دهید

از داروهای ضد درد بدون نسخه نظیر ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کنید. از این داروها نباید برای افراد زیر 18سال استفاده شود. اگر شرایط کاریتان ساکن و بدون حرکت اسـت، باید ساعتی یک‌بار بـه مدت پنج دقیقه بـه خودتان استراحت دهید وکمی قدم بزنید. هنگام خواب از بالشهای آسان ومناسب استفاده کنید.

 

اگر از بالش‌ هاي پردار استفاده میکنید، باید سالی یک‌بار آن‌ها را تعویض کنید. تشک‌ هاي قدیمی تان رابا تشکهای جدید عوض کنید هر چند مدت یک‌بار تشک‌ تان را برگردانید. حتماً هفت الی هشت ساعت خواب کامل داشته باشید. وضعیت نشستن و خوابیدنتان را اصلاح کنید. هنگام نشستن باید کف پاهایتان کاملا صاف روی زمین باشند و بازوهایتان نیز روی دستۀ صندلی یا میز کار قرار بگیرند.

 

اگر پشت رایانه کار می کنید، صفحۀ نمایشگر باید کاملا هم‌ سطح چشم‌ هایتان باشد. همیشه لاغر و متناسب باشید. وزن اضافه بر تمام ماهیچه‌ هاي بدن تان فشار می‌آورد و باعث وخامت وضعیت‌ تان میشود. اگر کوله پشتی استفاده می کنید باید وزن آن بطور مساوی روی هر 2 شانه‌ تان قرار بگیرد.

 

کارهایی کـه نباید انجام دهید

انجام فعالیت‌ هاي بدنی شدید مانند فوتبال، هاکی، گلف، راگبی، دویدن سریع، پرش، رقص باله، دراز و نشست، و غیره. کشیدن بیش از حد ماهیچه‌ ها. رانندگی طولانی، ودر صورت پا برجا ماندن مشکل، بطور کلی رانندگی.

درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد

بهترین درمان خانگی گردن درد

 

داشتن استرس در زندگی خوابیدن روی شکم دراین حالت گردن بـه یک جهت می چرخد. انجام مکالمه‌ هاي تلفنی طولانی مدت.متمایل کردن گردن بـه سمت پایین بـه مدتِ طولانی می تواند باعث گرفتگی گردن شود.استفاده از بالش «تا بهبودی کامل»… امیدوارم از این مقاله استفادۀ کامل را برده باشید.

 

نوشته درمان خانگی گردن درد و گرفتگی عضلات گردن | ساده ترین روش ها برای درمان گردن درد اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.


منبع : پارس ناز